Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
kami
Domator
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2012, 14:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: kami »

Witam,
my ogrzewamy alta ekogroszkiem, piec z podajnikiem, z dodatkowym rusztem w celu spalania drewna i węgla, a i rusztem wodnym, na części dziennej mamy podłogowe a w sypianiach grzejniki i dodatkowy duży grzejnik w salonie, no i drabinke w łazience. Ogrzewanie alternatywne do podłogówki doradził nam pan hydraulik, żebyśmy sobie mogli wiosną i jesienią puścić wieczorkiem ciepełko, bez uruchamiania podłogowego, które dopiero po 4 godz grzania zaczyna oddawać ciepło.
Kominek jest ale bez rozprowadzenia. Grzaliśmy nim troche, wrażenia wspaniałe ale już się nacieszyliśmy i teraz drewno wolimy do pieca wrzucić, bo wtedy się ciepełko rozprowadzi równomiernie po domu, a od kominka jest bardzo gorąco w salonie i bardzo zimno w reszcie domu. Natomiast jeśli w wyniku dziwnych zdarzeń przez dłuższy czas nie byłoby prądu (ostatniej zimy trzy dni nie było) to sobie napalimy. No i na "zachciołka" też napalimy.
Piec i opał i umywalka i regalik na brudne buty się w kotłowni mieszczą. Zmniejszyliśmy okno w kotłowni, jest krótsze. Takie samo dołożyliśmy w schowanku i wygląda ok.
nikelek
Domator
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 20:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nikelek »

Witam.Tak jak Kami ogrzewamy dom kotłem z podajnikiem na eko groszek ,przy okazji ogrzewany jest bojler na wodę .Kominek również mamy ale bez płaszcza wodnego i wyprowadzonych nawiewów.Tak się składa że wcześniej mieszkaliśmy w mieszkaniu z ogrzewaniem gazowym i mieliśmy kominek ,po tych doświadczeniach nie chcieliśmy mieć już " kotłowni" w salonie.W kominku palimy tak jak Kami na zachcioła jak to nazwał .Ogrzewanie podłogowe mamy wszędzie oprócz sypialni tam są grzejniki ,drabinkę w łazience w salonie tylko podłogówka bez dodatkowego grzejnika i mamy bardzo cieplutko wystarczy w zupełności .W zeszłym roku zużyliśmy 2.5 tony eko groszku zaznaczam że to był pierwszy rok użytkowania i dom był jeszcze mokry.Uważam że dom jest bardzo wygodny ,duża przestrzeń, jesteśmy zadowoleni z użytkowania Przymierzamy się do zaadoptowania poddasza i schody będą w wiatrołapie we wnęce.Był już fachowiec od schodów ,nie będą za duże ale na pewno wygodniejsze niż właz który mamy .Ps.Kami daj jakieś foty z domku ;)
POZDRAWIAM ALTOWICZÓW.
czapla22
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2015, 15:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: czapla22 »

Witam. Interesuje mnie ten projekt tylko ja czytałem poprzednie posty to pisaliście, że dach obniżaliście. Mogę się dowiedzieć o ile obniżyliście zamierzam mieć tylko strych.
Pozdrawiam :D
kyl71
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2015, 09:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: kyl71 »

Witam. Czy buduje ktoś Alta w województwie lubelskim. Przed kupnem projektu chciałby zobaczyć taki dom w rzeczywistości. pozdrawiam ;)
AGUŚ
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwie 2013, 18:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: AGUŚ »

My wybudowaliśmy Alta w lubelskim.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 11:22 przez AGUŚ, łącznie zmieniany 1 raz.
gosienka302010
Murarz
Posty: 62
Rejestracja: 11 kwie 2012, 16:44
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: gosienka302010 »

AGUŚ pisze:My wybudowaliśmy Alta w Chełmie.
Witam! Czy można prosić o jakieś zdjęcia z realizacji tego projektu? Pozdrawiam... :)
AGUŚ
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwie 2013, 18:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: AGUŚ »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nikelek
Domator
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 20:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nikelek »

Ślicznie Aguś może jeszce jakieś fotki?muszę wrzucić też swoje :)
nikelek
Domator
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 20:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nikelek »

Obrazek Moja kuchnia ale jeszce surowa bo to stare zdjęcie ;)
osti23
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: osti23 »

W związku z tym, że temat Alt-a trzeba szukać już na 3 stronie (zawsze był na pierwszej :) ) postanowiłem odświeżyć temat.
Wstawiliśmy właśnie okna do naszego domu. Teraz pora na środek. I tutaj moje pytanie do Was: Czy ktoś zdecydował się na stałe schody w środku, a jeżeli tak to w którym miejscu? Zastanawiamy się czy nie poświęcić trochę miejsca a zapewnić sobie wygodę w wychodzeniu na piętro. Pozdrawiamy
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości