Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
golden
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2013, 13:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: golden »

Witam, projekt jest świetny i jestem nim zainteresowany. Mam prośbę do nowachata :D prosze o zdjęcia domu z dachem, jeśli to mozliwe. Zastanwaiam się nad zmianą kąta i chciałbym zobaczyć jak wygląda potem dach :D
nowachata
Domator
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nowachata »

Witam , jeżeli mogę pomóc przyszłym Altowiczom w celu obniżki kosztów :

-podstawowym kosztem jest kupno działki i tu zaoszczędzić można wiele tysięcy póżniej przy budowie domu
-dach blochodachówka myślę ,że oszczędność 10tyś zł
- strop drewniany oszczędność ok. 3-4 tyś nad lanym
-nie deskowanie dachy ( oczywiście własny wybór- dla mnie to 5 ton dodatkowe nad głową) - oszcedniość około 4-5 tyś
-okna 3 szybowe kość słoniowa - nie złoty ząb i nie orzech - oszczędnoność około 3-4tyś
-rezygnacja z kominka (powiem ,że długo się zastanawiałem ...) , ale nie żałuję -oszczedność -12-15tyś zł
-drzwi stalowe zamiast drewnianych -około 2 tyś zł
- oczywiście non stop kontrola , realizacja zamówień ja robiłem to samemu (jest ciężko cholernie ciężko , ale warto), pilnowanie dostaw na czas i dostawców itp.

Celowo nie podaję firm bo to nie Facebook , chyba,że ktoś mnie oto zapyta ,(" kupiłem taki wypasiony komin , mam takie super ceny wyboksowane w wielu hurtowniach "), uważam ,że forum jest po to , aby się dowiedzieć , kogoś podpytać i pomóc .

Oczywiście dziękuję wszystikm którzy mi pomogli , bez nich było by dużo ciężej .




W przyszłym roku mają być dotacje dla rodzin , może będzie jescze łatwiej i taniej .

Koniec.
choina81
Żółtodziób
Posty: 23
Rejestracja: 16 lip 2011, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: choina81 »

- działkę można dostać w spadku albo darowiźnie (koszty niewielkie-notariusz);
- dach można pokryć papą, ostatnio była promocja w Ler .... (może nie będzie przeciekał);
- strop można zbić z desek pozostałych po szalunkach;
- zamiast okien można powiesić koc;
- zamiast kominka można rozpalić ognisko w salonie;
- drzwi made in Chińczyk z kartonem w środku;
- itd.
"Tyle mamy oszczędności ile mamy na koncie" :)

Stan surowy zamknięty 50 tyś.
nowachata
Domator
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nowachata »

Pan chuinka ma rację ,tak też można .
choina81
Żółtodziób
Posty: 23
Rejestracja: 16 lip 2011, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: choina81 »

Tylko że wtedy z nowejchaty robi się starachata.
nowachata
Domator
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nowachata »

Można też robić z najdroższych materiałów i mieć spierd.... dom lub go nie ukończyć idąc tym tropem . Bo na początku pieniądzę są , a potem brakuje np. na elewacje nie mówiąc już innych problemach .
Czasami robimi coś ponad stan , a potem dopiero włącza się myślenie . Zdrowego rozsądku , a szczególnie przy budowie domu nigdy zbyt wiele .

Pozdrawiam i życzę wytrwałości .
osti23
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: osti23 »

Witam altowiczów!

Z racji tego, że jesteśmy właśnie na etapie murowania ścian, moje pytanie do Was brzmi: jaki systemy kominowe zastosowaliście w swoich domach (głównie chodzi mi o firmę). Ja najbardziej jestem za systemem Leier'a, z racji tego, że jest on porządny a relatywnie nie najdroższy. Co o tym sądzicie? Od razu dodam, że równica na dwóch kominach pomiędzy Leierem a Schiedlem to ponad 1500,00 PLN (zaoszczędzone pieniądze przydadzą się na płytę).

Pozdrawiam, i wrzucam aktualne zdjęcie naszego ALTA :)
Załączniki
Wejście, przyszła kuchnia i jadalnia :)
Wejście, przyszła kuchnia i jadalnia :)
Front
Front
nowachata
Domator
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nowachata »

Witam , 1500 zł róznicy na kominie to chyba coś nie tak , z tego co patrzyłem to nie ma aż takich różnic , ja kupiłem ten drugi do kotłowni z dwoma wentylacjami około 2700 zł .
osti23
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: osti23 »

1500 na dwóch łącznie. Za komin do kotłowni , Leierowski powiedzieli mi ok 2100.
golden
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2013, 13:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: golden »

NOWACHATA ponawiam prośbę o zdjęcia Twojego domku :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości