Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
choina81
Żółtodziób
Posty: 23
Rejestracja: 16 lip 2011, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: choina81 »

O kominach też się chyba zapomniało :) i wielu innych rzeczach które wychodzą podczas budowy.Strop i dach z robocizną 35 tyś. hhmmmm (nie wiem jaki strop będzie ale ...)
- strop teriva (belki + pustaki stropowe) - ok. 9 tyś.
- beton - ok. 4 tyś.
- więźba - ok. 8 tyś.
- dachówka,gąsiory,wyłazy kom., drabinki,ew. stopnie kom.,membrana,taśma kalenicowa,gwoździe ciesielskie i inne, łączniki ciesielskie,impregnat do deski doczołowej,opierzenia,rynny itd. - ok. 20-25 tyś.
Jeśli dobrze liczę to już dawno przekroczyłem kwotę 35 tyś. , a gdzie robocizna ???
Życzę powodzenia.
tanis66
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: tanis66 »

Strop będzie drewniany, materiał na belki stropowe i całą więźbę dałem do wyceny i wyszło 8000 zł, robocizna za wszystko razem z położeniem blachy, rynien itd też wyceniona 13000,-, dachówka ceramiczna wyceniona na 8000-10000,- ale chyba blachę położę.

Nie będę się spierał, napiszę w przyszłym roku ile co wyszło gdy już będzie stał surowy otwarty :-)

A o kominach zapomniałem, możliwe że je chyba sam pocisnę z gotowych profili, trochę poczytam, popytam, zakasam rękawy i jakoś pójdzie ;-)
choina81
Żółtodziób
Posty: 23
Rejestracja: 16 lip 2011, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: choina81 »

Nie wiem jak u Pana kształtują się ceny więźby dachowej ale u mnie to koszt 750 zł z impregnacją ciśnieniową za 1 m sześć.Patrząc na aukcje allegro średnia wychodzi w granicach 650-700 zł, w projekcie na dach przewidziano 10 m sześć. drewna co daje w granicach 6500-7000 tyś., trzymając się podanych cen.Według mnie mało zostało na strop.
tanis66
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: tanis66 »

kominek.jpg
Witam, a jak podpięliście kominek? W projekcie jakoś obok jest to umiejscowione i za bardzo nie wiem jak iść z tą rurą od kominka. Nie chciałbym żeby kominek stał mi na środku ściany albo żeby rura ciągnęła mi się do otworu kominowego przez pół ściany.
calineczka
Domator
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2011, 19:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: calineczka »

My też jesteśmy ciekawi jak podłączyliście kominek, bo nam proponują postawienie wkładu obok komina, dzięki temu kominek nie będzie bardzo wystawał na salon, ale będzie szerszy.
choina81
Żółtodziób
Posty: 23
Rejestracja: 16 lip 2011, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: choina81 »

kominek4.jpg
Kominek na środku salonu to porażka dlatego przeniosłem komin z łazienki do pokoju (przez ścianę) dzięki czemu w narożniku przy drzwiach balkonowych mogę postawić kominek ze zdjęcia ...
tanis66
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: tanis66 »

Choina81, ładnie to wygląda :-) Tylko, że fundament pod komin mam już w miejscu gdzie pokazywał projekt... Trochę to umiejscowienie komina nieprzemyślane jest chyba ze strony projektanta. Muszę podpytać kierownika budowy, czy mogę zrobić dodatkowy zbrojony fundamencik pod komin w innym miejscu.
choina81
Żółtodziób
Posty: 23
Rejestracja: 16 lip 2011, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: choina81 »

Ten element akurat przewidziałem wcześniej i od razu zrobiłem fundament pod komin w pokoju.Ten pokój jest największy więc można było zabrać trochę miejsca na komin.Tym samym odrobinę powiększa się łazienka i robi się miejsce na szafę w której można zabudować np. pralkę :)
cocinele
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2011, 16:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: cocinele »

Witam. Czy ktoś może napisać ile wynoszą koszty zrobienia instalacji wodnej w domu i ogrzewania? :)
nowachata
Domator
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nowachata »

Witam , hydraulika około 25 tyś zł wraz z robocizną . Ceny mogą się różnić kwestia jaki piec , czy kaloryfery czy podłogówka .
Najtaniej wyjdą kaloryfery .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości