Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Dana
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 06 sty 2012, 23:14
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: Dana »

Zgadzam się całkowicie. Koszt rzędu 120 tys dla stanu surowego zamkniętego jest nierealny. Wprawdzie nasze zmiany w projekcie (adaptacja poddasza)znacznie podniosły całkowity koszt budowy (dodatkowe okna, drzwi, grzejniki, podłogi, schody, tynki, itp....), ale na pewno gdybyśmy trzymali się pierwotnego projektu i podliczylibyśmy wydatki tylko na wykonanie stanu surowego zamkniętego -to i tak nie zmieścilibyśmy się w podanej wyżej kwocie. Bardzo duże koszty związane są przecież z dachem (wystarczy policzyć koszt materiału na wykonanie więźby, dachówkę i robociznę- o całej reszcie nie wspominając). Przed zakupem materiałów również negocjowaliśmy ceny z różnymi hurtowniami i wykonawcami, co pewnie trochę pozwoliło obniżyc koszty.
gosienka302010
Murarz
Posty: 62
Rejestracja: 11 kwie 2012, 16:44
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: gosienka302010 »

Nie macie racji!!!!!!!! Chyba wiem jakie koszty ponieśliśmy. Ceny które wymieniacie za podłącza, adaptacje czy inne są prawie dwukrotnie wyższe niż u nas. Dużo zależy od tego w jakim regionie Polski się buduje. U nas ceny są takie i bardzo się z tego cieszę, że nie muszę wydawać takich kolosalnych sum jak wy!!
Jeszcze jedno nikt Was nie prosił o ocenę mojej wypowiedzi tylko koszty jakie ponieśliście.
hezbollah
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: hezbollah »

Witajcie co do cen to dla osób zaczynających budowe podpowiem ze jesli chcecie choc troche zaoszczędzic i nie planujecie robić poddasza to nie róbcie stropu lanego bo ja zrobiłem i dostałem tak po kieszeni ze jak wszystko zliczyłem to wyć mi sie zachciało gdzie stal na zbrojenie miałem w bardzo atrakcyjnej cenie beton bez vat (przyjaciel w firmie która handluje stalą) do tego las stempli i deski do szalowania potężny koszt stropu takze przemyślcie to dobrz pozdrawiam
choina81
Żółtodziób
Posty: 23
Rejestracja: 16 lip 2011, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: choina81 »

gosienka302010 pisze:Nie macie racji!!!!!!!! Chyba wiem jakie koszty ponieśliśmy. Ceny które wymieniacie za podłącza, adaptacje czy inne są prawie dwukrotnie wyższe niż u nas. Dużo zależy od tego w jakim regionie Polski się buduje. U nas ceny są takie i bardzo się z tego cieszę, że nie muszę wydawać takich kolosalnych sum jak wy!!
Jeszcze jedno nikt Was nie prosił o ocenę mojej wypowiedzi tylko koszty jakie ponieśliście.
Proszę się nie denerwować, nie o to przecież chodzi.Bardziej zależy mi na tym żeby osoby które zdecydują się na budowę Alta dokładniej zapoznały się z kosztami.Spotykam osoby które na podstawie opinii z forum zaczęły budować domy i niestety w ich połowie bank zabiera im wszystko albo sami szukają kupca.Część osób sprzedaje mieszkania by wybudować dom marzeń a później zostają " z ręką w nocniku". Gdybym był nowym forumowiczem i szukał projektu domu, trafiając na kwotę 120 tyś. pomyślałbym super, nieduża kwota, a tak naprawdę nie wiemy co ona zawiera,nasuwa się sporo pytań:
- czy budowa odbywa się systemem gospodarczym przy pomocy rodziny lub znajomych, czy stawia go firma?;
- ilość dokonanych zmian w projekcie ?;
- formalności związane z przyłączami załatwione zostały samodzielnie czy zlecone;
- jakie odległości od istniejących sieci ,prąd, woda??
- jaki grunt?;
- jaki dojazd na działkę?;
- piasek z wykopu wrócił do fundamentów czy zakupiono piasek zasypowy?
- czy wykonano wieniec fundamentowy?
- kominy firmowe czy no name z alledrogo?
- okna , drzwi , brama , firmowe czy Dobrop..., Labrad..., Castorama?
- tarasy wliczamy do stanu surowego?
itd. można tak w nieskończoność. W zależności od odpowiedzi na powyższe pytania można zaoszczędzić kilkanaście tyś. Ja np. pod chudziaka dałem folię budowlaną o odpowiedniej grubości z atestem,a patrząc na niektóre zdjęcia nie zawsze jest to praktykowane.Idąc dalej za ciosem znajdą się osoby które stwierdzą że na posadzkę wystarczy styro o gr. 5 cm ja daję 15 cm, i znowu wydam więcej od kogoś innego. ehhh.Pozdrawiam
gosienka302010
Murarz
Posty: 62
Rejestracja: 11 kwie 2012, 16:44
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: gosienka302010 »

Dom buduje nam firma. Jedyna zmian to drewniany strop. Na żadnych materiałach nie oszczędzaliśmy. Okna i drzwi polskiej firmy. O dziwo nie braliśmy żadnego kredytu także nocnik nam nie grozi. Wszystko robimy z własnych środków. Nie będę pisać o szczegółach bo jak widać po waszych wypowiedziach nie warto :(
Ostatnio zmieniony 06 lip 2013, 07:12 przez gosienka302010, łącznie zmieniany 4 razy.
nowachata
Domator
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nowachata »

Buty od Prady -600 zł
Koszulka Polo R.- 250 zł
Okulary Ray Ban - 500 zł

Castorama , Allegro , każdy kupuje gdzie chce , a produkty markowe nie zawsze są najlepsze .
A styropianu w posadzce 15 cm i tak nie widać , ale słomę z butów już tak !!!!!!!!
:lol:

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Dana
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 06 sty 2012, 23:14
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: Dana »

Wydaje mi się, ze dom to inwestycja na wiele lat. Na pewnych rzeczach zwyczajnie nie można oszczędzać. Ale to już wybór każdego z nas.
Choina 81- oczywiście podzielam Twoje zdanie.
Odpuszczam sobie to forum,ostatnie wypowiedzi to nie moje klimaty.
Wszystkim , którzy wciąż zmagają się z budowlaną łamigłówką- życzę powodzenia w szybkim ukończeniu wymarzonego domu.
Pozdrawiam. ;)
choina81
Żółtodziób
Posty: 23
Rejestracja: 16 lip 2011, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: choina81 »

Słoma to zacznie wystawać niektórym z posadzki jak im popęka :) Widzę że na tym forum jest jakaś rywalizacja kto taniej wybuduje Alta.Domowe klimaty zamieniły się w wiejskie klimaty ...Masz rację "Dana" niech każdy buduje po swojemu.
calineczka
Domator
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2011, 19:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: calineczka »

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :-) Zamiast się sprzeczać o koszty, lepiej pokażcie zdjęcia swoich Altów... Ja jestem ciekawa jak Wam wyszedł kominek w salonie i na jaką wysokość meble w kuchni, równo z parapetem czy pod nim.
tanis66
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: tanis66 »

Koszty są i będą różne. Zależy faktycznie od tego ile samemu się zrobi, z jakich materiałów, jaką stolarkę zakupi itd.
Mnie fundamenty już ocieplone i zasypane wyniosły 20`000,- razem z koparką, deskami, itd czyli materiałem i robocizną, zbrojenie miałem za darmo bo kułem słupy sieci trakcyjnej które gmina wymieniała na nowe i miałem zgodę na ich rozbiórkę, ławy robiłem sam własnoręcznie. Bloczki stawiała mi firma - 3000zł brutto. Materiał na ściany i wieniec mamy wyceniony i wyniesie nas ok 13`000,- a też sam to w przyszłym roku zamierzam postawić. Dach i strop mam wyceniony z robocizną i dachówką ceramiczną na 35`000,-. No wiadomo przecież, że jak dajesz firmom zarobić to wszystko wyniesie 2x drożej. Aha, zapomniałem wpisać chudziaka, to trzeba będzie doliczyć z 5000,- Hydraulikę sam też wkopałem - 1000zł sam materiał. czyli stan surowy otwarty wyniesie ok 76000, do 80000,-
Tak więc jak widzicie w systemie gospodarczym można się zmieścić w rozsądnej kwocie. Oczywiście jest to tylko koszt materiałów itd. akurat naszej budowy, nie podaję tu kosztów biurokracji. ;) Jestem zdania, że wiele można zrobić samemu o ile się chce. Wtedy taki koszt jest zupełnie realny :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości