Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
gosienka302010
Murarz
Posty: 62
Rejestracja: 11 kwie 2012, 16:44
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: gosienka302010 »

Witam ! Mam pytanie czy ktoś z budujących wg projektu Alt robił strop drewniany?
cocinele
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2011, 16:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: cocinele »

Witam, ja zrobiłem strop betonowy, jestem właśnie na skończonym etapie wykończenia dachuObrazek

Obrazek
choina81
Żółtodziób
Posty: 23
Rejestracja: 16 lip 2011, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: choina81 »

Witam.Kilka dni temu otrzymałem pozwolenie na budowę.W tym momencie poszukuję ekipy z woj. zachodniopomorskiego która postawi ten piękny domek.Chciałbym jeszcze w tym roku postawić właśnie stan surowy otwarty z dachem.Czy możesz napisać jakie ponieśliście koszty do tego etapu,chciałbym mieć rozeznanie, ponieważ jest dość duży rozrzut cenowy wśród ofert firm.Jeśli to nie sprawi kłopotu proszę o podanie ceny brutto robocizny i materiałów (wykpoy,fundamenty,ściany zew. i wew.,strop,dach) bez ceny działki i przyłączy.Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
cocinele
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2011, 16:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: cocinele »

Witam nie pamiętam wszystkich cen ale to co moge to panu napisze dodam, że jestem z województwa Śląskiego okolice Częstochowy. Za koparke nie pamiętam dokładnie ale nie są to duże koszty u nas godzina pracy w granicach 80-100zł tak to sie kształtuje. Fundament za beton zapłaciłem 12tys materiał na ściany wyniósł mnie czyli max,betonit cegła cała,połówka,akerman i drut to koszt okolo 18tys. Beton na strop wyniósł 3200zł dodam iż beton miałem z gruszki nic nie robiłem samemu. Robocizna do stropu wyniosla mnie 32tys. Dach więżba,deski i papa wraz z robocizna to koszt 18tysz czego 8tys to robocizna. Blachodachówka z rynnami to koszt 14tys plus 8tys robocizna. Kominy wyniosły mnie 4500zł wraz z robocizna. Trzeba wziąć pod uwage, że będzie potrzebny cement,piach,gwoździe,stemple na strop i inne pierdoły z których uzbiera sie pare tysięcy. Jeszcze jedno jesli chodzi o fundament w projekcie są bardzo szerokie ławy i idzie bardzo dużo betonu a to dlatego że w projekcie jest dach pod cegłe betonową a ten typ pokrycia jest bardzo ciężki. Musi pan przemyśleć czym bedzie krył dach bo można zaoszczędzić na betonie i zmniejszyć szerokość ław(np blacha jest dużo lżejsza). Ja niestety o tym nie pomyślałem więc beton zdrowo mnie szarpnął z kieszeni. Pozdrawiam
choina81
Żółtodziób
Posty: 23
Rejestracja: 16 lip 2011, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: choina81 »

Witam.Wybrałem dachówkę cementową firmy Braas o nazwie Bałtycka Cisar,więc ławy fundamentowe myślę że niestety ale muszą pozostać w niezmienionej postaci.Dziekuję za przybliżone koszta.W tym momencie różnica pomiędzy firmą najtańszą a najdroższą wynosi 100tyś zł netto,chwilami myślę że niektórzy liczą jakbym ten dom w Nowym Jorku miał stawić :)(w najdroższej dzielnicy)Pozdrawiam
nikelek
Domator
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 20:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nikelek »

Witam wszystkich altowiczów!Jesteśmy na etapie stawiania ścian.Mam prośbę czy mógłby ktoś wrzucić trochę zdjęć już z wnętrza domu wtedy łatwiej coś zaplanować i można trochę podpatrzeć :D .Ciekawa jestem bo sisters już dawno mieli zamówioną kuchnię pewnie już wszystko ładnie zrobione pod klucz ,chętnie obejrzymy więcej fotek pozdrawiam :)
prazynka84
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2012, 12:15
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: prazynka84 »

Witam Wszystkich Altowiczów!
Domek jest super! Odpowiada naszym wymaganiam, jeśli chodzi o rozkład pokoi, o garaż, o kąt nachylenia dachu - no po prostu wszystko super:) jedna rzecz jaka nas zastanawia to koszty budowy domku. Boimy się, że nie starczy nam pieniędzy i nie chcemy przypadkiem porywać się z motyką na słońce ;) działkę już mamy, uffff :) i jesteśmy w trakcie kumulowania pieniążków, żeby nie brać jakiegoś ogromniastego kredytu. Czy można wiedzieć jaki jest koszt postawienia domku w stanie surowym otwartym z dachem/ ew. zamkniętym? Wszystkie sugestie i odpowiedzi mile widziane - mogą być na priv :) pozdrawiam Wszystkich
cocinele
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2011, 16:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: cocinele »

cocinele pisze:Witam nie pamiętam wszystkich cen ale to co moge to panu napisze dodam, że jestem z województwa Śląskiego okolice Częstochowy. Za koparke nie pamiętam dokładnie ale nie są to duże koszty u nas godzina pracy w granicach 80-100zł tak to sie kształtuje. Fundament za beton zapłaciłem 12tys materiał na ściany wyniósł mnie czyli max,betonit cegła cała,połówka,akerman i drut to koszt okolo 18tys. Beton na strop wyniósł 3200zł dodam iż beton miałem z gruszki nic nie robiłem samemu. Robocizna do stropu wyniosla mnie 32tys. Dach więżba,deski i papa wraz z robocizna to koszt 18tysz czego 8tys to robocizna. Blachodachówka z rynnami to koszt 14tys plus 8tys robocizna. Kominy wyniosły mnie 4500zł wraz z robocizna. Trzeba wziąć pod uwage, że będzie potrzebny cement,piach,gwoździe,stemple na strop i inne pierdoły z których uzbiera sie pare tysięcy. Jeszcze jedno jesli chodzi o fundament w projekcie są bardzo szerokie ławy i idzie bardzo dużo betonu a to dlatego że w projekcie jest dach pod cegłe betonową a ten typ pokrycia jest bardzo ciężki. Musi pan przemyśleć czym bedzie krył dach bo można zaoszczędzić na betonie i zmniejszyć szerokość ław(np blacha jest dużo lżejsza). Ja niestety o tym nie pomyślałem więc beton zdrowo mnie szarpnął z kieszeni. Pozdrawiam
prazynka84
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2012, 12:15
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: prazynka84 »

cocinele muszę przyznać, że Twoje wyliczenia powiały pewnym optymizmem, bo koszty budowy przewijają się różne przez to forum. Ja zastanawiam się czy da radę wybudować ten domek za 250 tys. - bez działki, z wykończeniem kuchni, łazienki, salonu i jednego pokoju wraz z wyposażeniem. Jak myślicie? Wiem że wyliczenia wyliczeniom nie są równe, ale tak z Waszego doświadczenia.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012, 07:56 przez prazynka84, łącznie zmieniany 1 raz.
cocinele
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2011, 16:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: cocinele »

Witam myśle,że za 250 tysięcy mając swoją działke i przygotowane wszystkie pozwolenia na budowe jest to możliwe. Najważniejsze to prosić o wyceny kilka firm obojętnie czy to okna, materiał czy robocizna bo rozbieżności między firmami są kosmiczne. Ja własnie zamówiłem okna i ceny tych samych okien wachały się miedzy 6 a 10 tysięcy na tym samym profilu więc oszczędność jest spora. Ja zanim cokolwiek kupie mailem rozsyłam prośby o wyceny najlepszy sposób nic mnie to nie kosztuje a znam ceny kilku firm. Mnie stan surowy zamknięty oprócz drzwi wejściowych wyniesie okolo 130 tysięcy podkreślam że jestem ze Śląskiego także 2 tyle zostaje pani/panu na wykończenie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości