Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
sisters4
Domator
Posty: 31
Rejestracja: 03 paź 2010, 11:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: sisters4 »

My stawialismy kominy z gotowych elemenow, czyli modułowe shiedla, a z zewnatrza oklejalismy plytkami klinkierowymi.
mocart
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2011, 10:34
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: mocart »

fajnie by bylo gdyby ktos zrobil cos w stylu wirtualny spacer po projekcie:) osobiscie mamy dylemat pomiedzy altem a hektorem....
przekonajcie nas:):)
sisters4
Domator
Posty: 31
Rejestracja: 03 paź 2010, 11:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: sisters4 »

Moje spostrzezenia co do Hektora :
Na +
- garaz z boku domu z kotłownia(szkoda ze nie ma przejscia bezposrednio do domu, ale mozna przez lazienke zrobic, lub w miejscu lazienki ta pralnie wstawic)my nie dostawialismy z boku bo dzialka za waska.
- jadalnia w wykuszu (brakuje mi tego w Alcie)
- ustawna kuchnia ze spizarka
- kominek w dobrym miejscu ( w Alcie nie przestawilismy kominka i teraz jest na srodku sciany glownej, powinien byc w rogu lub z samego brzegu)
- garderoba w przedpokoju
Co mi sie nie podoba:
- dom za bardzo przypomina jedna przestrzen, zbyt maly podzial na strefe dzienna i nocna (w Alcie jest to oddzielone korytarzykiem)
- mala lazienka
- brak zadaszonego tarasu i wejscia do domu (moim zdaniem za male wciecie przed wejsciem)
- ciut maly salon, ale ogolnie jest mniejsza powierzchnia od Alta, czyli mniejsze koszty budowania
Ja nadal byłabym przy Alcie. Jeszcze nie mieszkamy, ale jakby sie zrobilo te zmiany co napisalam mieszkaloby sie jeszcze lepiej. Wykuszu nie dostawialismy ze wzgledu na koszty dodatkowe, a o kominku jakos nie pomyslelismy na etapie projektu.
Dostawimy sobie wiatke z boku domu, bo moze byc przy granicy dzialki, garazu nie mamy, za to duza kotlownia z piecem na paliwo stale(nie ma gazu) i duza lazienke :) , zrobilismy garderobe w miejscu łazienki w centrum i jest git. Mamy tez schody na strych, tzn, beda za miesiac, bo moze sie zrobi jakis pokoj u góry lub gabinet. Przy dwojce dzieci przydalby sie jeszcze jeden pokoj. Jak finanse pozwola zrobimy go na strychu. Podciagniete jest tam ogrzewanie i prad.
Wszystko kwestia potrzeb i gustu, finansow i wielkości dzialki. Nas urzelky tez te tarasy :D .Dodaja uroku wg nas.
nikelek
Domator
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 20:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nikelek »

Witam wszystkich budujących Alta.Kupiliśmy projekt i zamierzamy ruszyć na wiosnę jeśli uporamy się z papierologią,mam pytanie czy ktoś buduje Alta na Śląsku bo mamy 3 stopień szkód górniczych,miałabym parę pytań.
mocart
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2011, 10:34
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: mocart »

mamy taka prosbe do sisters4, mianowicie jesli to nie problem to prosimy o wiecej zdjec ze srodka domku:) dzieki
sisters4
Domator
Posty: 31
Rejestracja: 03 paź 2010, 11:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: sisters4 »

musze zrobic , wlasnie jestesmy w trakcie malowania, moze jurto kilka zrobie to wrzuce.
My budujemy w lubuskim.
nikelek
Domator
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 20:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nikelek »

Witam !Też mieliśmy dylemat z wyborem projektu ,zamin go zamówiliśmy udaliśmy się do architekta po porady i jak nic pierwsza myśl najlepsza wybralismy Alta.Tak jak pisze sisters4 2 tarasy zadaszone to super sprawa,oddzielona część dzienna od nocnej też dla nas była ważna,jak dla mnie w Hektorze za mała łazienka .Nie wyobrażam sobie nie mieć wejścia do garażu z domu ale to można zmienić .Mamy w planach jeszcze podnieść minimalnie poddasze żeby móc się łatwiej poruszać na górze,schody będą okrągłe z salonu w Hektorze byłoby za mało miejsca,ale to wszystko zależy od potrzeb indywidualnie,życzę dobrego wyboru,pozdrawiam.
sisters4
Domator
Posty: 31
Rejestracja: 03 paź 2010, 11:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: sisters4 »

salon, kolor scian magnolia duluxa
salon, kolor scian magnolia duluxa
Załączniki
widok na mala lazienke od strony pokoi
widok na mala lazienke od strony pokoi
sisters4
Domator
Posty: 31
Rejestracja: 03 paź 2010, 11:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: sisters4 »

IMG_3980.JPG
Załączniki
IMG_3976.JPG
sisters4
Domator
Posty: 31
Rejestracja: 03 paź 2010, 11:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: sisters4 »

IMG_3974.JPG
IMG_3982.JPG
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 49 gości