Projekt domu - Absynt

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
sisi_5
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2010, 10:07
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: sisi_5 »

Witam,
zainteresowal mnie projekt Absynt..., wszystko jest w porzadku, ale czy ktos z was pomyslal o wykorzystaniu poddasza na uzytkowe? czy usytuowanie schodow z korytarza jest wygodnym rozwiazaniem, czy nie mozna umiescic ich w salonie?
jesli ktos z Panstwa posiada jakies zdjecia z budowy badz wizualizacje to poprosze o przeslanie ich na moj adres sjaworska@gazeta.pl. z gory dziekuje. ;)
zbig
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2010, 16:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: zbig »

Witam wszystkich posiadających, budujących i planujących budowę domu Absynt. Jestem również zainteresowany budową takiego typu domu, są ciekawe, niepospolite i jak to moja żona powiada, mają one w sobie "jakiś wyjątkowy tajemniczy czar". Jesteśmy na etapie szukania projektu, analizujemy wybór między domami: Absynt, Goździk, Babie Lato. Planujemy zaadaptować poddasze jako użytkowe i jak się uda zrobić taras nad wejściem od strony ogrodu. Bardzo proszę o pomoc w wyborze projektu i rady; w szczególności gdybym mógł prosić Budowniczego, Anię i innych, którzy dysponują jakimiś zdjęciami z budowy o ich udostępnienie na forum lub wysłanie na mój mail zbyszko67@gazeta.pl
Pozdrawiam!
tycjana21
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2010, 15:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: tycjana21 »

Witam!

Mi od dawna bardzo podoba sie ten projekt i zastanawiamy sie czy go wziąć. Jednak ja chyba każdego z nas dręczą koszta jego wybudowania. Ania pisałaś, że możesz przesłać rzuty po zmianach. Byłabym bardzo wdzięczna za przesłanie mi ich ;) mój adres e-mail: marysia1810@o2.pl
leszek
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2010, 06:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: leszek »

budowniczy pisze:Kolumny zrobiliśmy proste na całej długości o średnicy 35 cm takie nam się podobały nie wiem niestety czy można je przerobić na zwężane, wewnątrz nic nie zmienialiśmy w projekcie tylko zlikwidowaliśmy wejście do garażu z korytarza.Mury zewnętrzne są z cegły kratówki 25 a dach z dachówki firmy Bogen w kolorze jakby to nazwać ''średni brąz'' ,okna w kolorze dachu oczywiście czyli orzech. Na ten stan budowy trzeba przeznaczyć 200 tys, a 400 tys jak pisałem wcześniej dotyczy budynku z wykończeniem oczywiście bez większych wariacji bo można przecież włożyć więcej.Jeśli chodzi o kominek to zostal zlikwidowany całkowicie ponieważ faktycznie stał na przejściu.
Kalix
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2010, 20:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: Kalix »

Witam
Jestem bardzo zainteresowany projektem tego domu ,czy ktoś dysponuje zdjeciami gotowego domu lub z etapów budowy będę bardzo wdzieczny za przesłaniena na emaila kalix@poczta.fm . Chętnie wymienie sie uwagami i spostrzezaniemi na temat tego projektu.
annatur
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2010, 13:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: annatur »

Interesuję się wybudowaniem takiego domu, czy ktoś mógłby podać jakiś adres lub dokładne zdjęcia aby zobaczyć ten dom na żywo ?
annatur
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2010, 13:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: annatur »

Oczywiście podaję maila anna.tur2@wp.pl wdzięczna byłaby rónież za jakiś adres . Pozdrawiam
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: izucha »

Witam serdecznie!
Mam pytanie w kwestii podbitki - z czego ją robiliście i co najważniejsze w jaki sposób zrobiliście ją nad tarasem?
- Swoją drogą to szkoda, że nic już nie piszecie o tym swoim pięknym Absyncie i nie dzielicie się żadnymi uwagami. Dzięki Wam dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy - szczególnie w kwestii kolumn. Ja buduję podobny dom i wasze rady okazały się dla mnie bardzo cenne, za co Wam dziś bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
izucha
kasia2525
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2011, 20:30
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: kasia2525 »

wlasnie budujemy dom podobny do absynt, jestesmy na etapie - zalany strop. Projekt jest zmieniony , powiekszone pokoje, garaz na jeden samchod, przystosowane poddasze, scianka do jadalni usunieta, scianka przyslania kuchnie od salonu i jest na niej kominek, z lazienki kolo kuchni zrobiona jest spizarka i mala lazienka. Ktos buduje ten domek?
aurifaber
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2011, 12:15
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: aurifaber »

Po dlugich poszukiwaniach jestem bliski wybrania tego wlasnie projektu. Wydaje mi sie ciekawy i najbardziej spelniajacy moje oczekiwania. POszukuje osob, ktore maja doswiadczenie z budowa wg tego projektu.
Mam kilka uwag zwiazanych z tym projektem, prosze o komentarze.
Zawsze wydawalo mi sie, ze tego typu domy potrzebuja przestrzeni, wydaje mi sie ze dzialka na ktorej chce to postawic jest wystarczajaca ok 0.7ha (bardziej szeroka).
1. Minusem jest wjazd od poludnia wiec wejscie bedzie takze od poludnia. Jadalnia i w z wiazku z tym jest na stronie zach, poludniowo-zach. Czy to bedzie wystaraczajca ilosc swiatla do salonu?
2.Nie wydaje mi sie, ze wyjscie na taki maly taras tuz za jadalnia jest potrzebne. Skoro dom jest umieszczony na duzej dzilace, calosc jest jakby wielkim tarasem i ta mala przestrzen tarasowa jest zbedna. Myslaem o powiekszeniu jadalni?
3. Problemem jest kominek. Tak na przejsciu. NIe mam koncepcji na przeniesienie - moze sciana z pokojem?
4. Mam amerykanskie doswiadczenia, gdzie pokojoe maja wlasne lazienki. Uwazam to za doskonale rozwiazanie. MYslem o umieszczeniu lazienek w garazu poprzez przeniesienie kotlowni do pomieszczenia gospodarczego i w tym miejscu zrealizowanie powiekszonej lazienki dla pokoju obok nastepnie w miejscu auta kolejnej prywatnj lazienki dla drugiego pokoju. przestrzen miedzy nimi - jako pralnia i przejscie z garazu do domu. to cos co proponuja projektanci w wersji pierwotnej jest zabijaniem sie o drzwi, ktore sa "jedne na drugich".
5. Duza lazienke (7.04mkw) chcialem wykorzystac jako gabinet - taki pokoj "listonosza" i inyych chwilowych interesantow.
6. Problem poddasza. Ten dom posiada ogromne przestrzenie na poddaszu. Czy to wykorzystac? Nawet jako ejden wielki pokoj, ewntualnie podzielone dwa? Kwestia pozniejszych decyzji. Problemem sa schody. Umieszczenie w salonie powoduje wejscie w ciagi komunikacyjne domu. W miejsce obecnego kominka? Chyba za malo przestrzeni? Na scianie z pokojem? - zaburzenie perspektywy: wejscie, salon, taras, ogrod? Myslalem o zakonczeniu korytarza miedzy pokojami jako wypelnienie pralni - schody zlamane (nie znam wlasciwej nazwy). Czy to wlasciwy pomysl?
7. Niepokoja mnie tez wielkosci sypialnii. Czy 11-11.78 mkw to wystarczajaco? Nie chce robic z tych pomieszczen pokoi do wszytkiego, tylko spanie, ale mam watpliwosci szczegolnie jako pokoje glowne tuz przy garazu. Ten przy salonie traktuje jako sypialnia goscinna.
To sa pomysly, ktore rodzily mi sie podczas analizy tego domu. Bylbym wdzieczny o wszelkie uwagi osob, ktor euzytkuja podobny dom, lub juz mieszkaja w tym wlasnie. Najlepszy plan nie pokaze wszytskiego. Zawsze cos wychodzi w trakcie uzytkowania. A po kilku latach chce sie zmienic bardoz duzo albo wrecz budowac inny dom. Prosze o kmentarze
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości