Projekt domu - Absynt

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
budowniczy
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2010, 15:51

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: budowniczy »

Dom wydaje się duży bo tak mówią znajomi na pierwszy widok,zdjęcia nie oddają prawdziwej wielkości , mamy stan surowy zamknięty pod dachem z oknami .Salon jest duży , wielkości dodaje jeszcze aneks więc nam to wystarczy ale rzecz gustu jak kto woli ale ja bym większego nie chciała -problem potem z ogrzaniem takiej powierzchni. Ale co tam dom wygląda jak PAŁAC i nie żałuję tego projektu.Poddasza nie wykańczamy na mieszkalne bo mamy jedno dziecko.
Ania
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2010, 11:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: Ania »

Fajnie, że odpisujesz
Piszesz, że kolumny są z Castoramy, ale czy zwróclliście uwagę, że one są zwężane górą i czy takie też można "samemu" zrobić czy one są idealnie proste po całej długości? a z jakich materiałów budowaliście ściany i czym kryliście -jaką firmą i kolorem.
Robiliście jakiekolwiek zmiany w projekcie czy tak jak w pierwowzorze?
Pisaliście, że kosztowało Was to 400 tys, muszę przyznać, że to naprawdę dużo, można wiedzieć ile wzieli Wam budowlańcy w tym?
acha powiedz mi, czy kominek też zostawiliście w tym miejscu co pierwotnie?, bo też mam dylemat, że on trochę tak w przejściu stoi?
soda
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2009, 09:08
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: soda »

Poprosilem pracownie o przeliczenie powierzchni i okazalo sie ze, sie wszystko zgadza. Absynt posiada 130,09 m2 + garaż 32,36 m2. Chyba jednak piszac o 160m2 wliczyles jednak garaz :)
Pozdrawiam i prosze o zdjecia na forum^^
Jesli chodzi o kolumny to polecam firme "Sova-System" http://www.kolumny.pl widzialem na zywe galy i sa super.
Pozdrawiam.
budowniczy
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2010, 15:51

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: budowniczy »

Kolumny zrobiliśmy proste na całej długości o średnicy 35 cm takie nam się podobały nie wiem niestety czy można je przerobić na zwężane, wewnątrz nic nie zmienialiśmy w projekcie tylko zlikwidowaliśmy wejście do garażu z korytarza.Mury zewnętrzne są z cegły kratówki 25 a dach z dachówki firmy Bogen w kolorze jakby to nazwać ''średni brąz'' ,okna w kolorze dachu oczywiście czyli orzech. Na ten stan budowy trzeba przeznaczyć 200 tys, a 400 tys jak pisałem wcześniej dotyczy budynku z wykończeniem oczywiście bez większych wariacji bo można przecież włożyć więcej.Jeśli chodzi o kominek to zostal zlikwidowany całkowicie ponieważ faktycznie stał na przejściu.
Ania
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2010, 11:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: Ania »

Jak możesz to wrzuć parę zdjęć z Twojego domku, zwłasza frontowych.
alicja
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:54
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: alicja »

Czy dobrze zrozumiałam? Zlikwidowaliście kominek, czyli że w ogóle z niego zrezygnowaliście, czy też przenieśliście go na inną ścianę?
JCC
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2010, 14:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: JCC »

Witajcie, jestem zainteresowana zdjęciami z etapów budowy i końcowego efektu. Bardzo mi się ten dom podoba i chcę nawiązać kontakt, celem wymiany informacji z osobą która go buduje lub już pobudowała.
Emila
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2010, 00:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: Emila »

Witam :)
bardzo podoba nam się ten projekt i zastanawiamy się nad jego zakupem.

mam pytanie do Budowniczego:
1.czy w koszcie 200 tyś. były już instalacje?
2.jakie elementy wykończenia miałeś na myśli pisząc, że dom z wykończeniem kosztował ok. 400 tyś.?
3.czy sypialnie nie są za małe?
4. może mógłbyś wstawić jakieś fotki z realizacji?

oraz do Ani:
1.czy mogłabyś podzielić się rysunkiem lub opisem jak zaaranżowaliście poddasze?
2.gdzie usytuowaliście schody?
3.jakiej wielkości wyszły pokoje (pow. 1,8 m)?
pozdrawiam
Ania
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2010, 11:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: Ania »

Witam,
w środę odbieram decyzję pozwolenia na budowę i będę z tego powodu cała heppy bo nie było tak prosto.
Dom po naszych zmianach wyszedł chyba spory, no ale dokładnie to będzie mozna to ocenić dopiero po wybudowaniu i zamieszkaniu w nim. Generalnie zwiększyliśmy dom o 3m po długości i elewację południową wyrównali tzn. ściany są symetryczne tak jak powinno to być w dworkach i tym samym zwiększył nam się salon. Ja co prawda nie byłam zbyt przekonana do tego typu rozwiązania, ale tak zdecydował mąż po namowach architekta. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. W chwili obecnej czekam na wizualizację wnętrz od projektanta wnętrz, ale już widzę, że będę robić kilka zmian w projekcie już w trakcie budowy. Budowę najprawdopodobniej zacznę w kwietniu.
Na użytkowe poddasze zdecydowaliśmy się ze względu na to, że mamy dwójkę dzieci, które chcemy tam właśnie umiejscowić.
Z dwóch pokoi od południoa będzie nasza sypialnia z garderobą, a w pokoju od północy będzie takie czyste pomieszczenie gospodarcze tzn. taka pralnio-suszarnio-prasowalnia. Nie wiem jeszcze czy w trakcie budowy nie wyjdą z terenu jakieś malutkie piwnice pod garażem, ale to już w trakcie budowy. Poszerzyłam też troszkę jadalnię, żeby nie było zbyt wąsko. Mam jeszcze probblem z aranżacją holu, kuchni i spiżarni. Generalnie zamykam przejście z holu bezpośrednio do kuchni, gdyż tak naprawdę położenie naszej działki w stosunku do naszej pracy będzie powodować że na codzień będziemy chodzić do naszego domku od południa tym wejściem gospodarczym.
Generalnie cały czas myślę już nad aranżacją wnętrza pod względem układu funkcjonalnego pomieszczeń i jest dużo rzeczy, kóre do końca nie wiem jak wykonać, może wizualizacja wnętrza mi coś pomoże.
Generalnie troszkę mam załamkę bo wczoraj byliśmy z projektem u jednych z wykonawców i rzucili nam 100 tys zł za wybudowanie naszego królestwa, czekam teraz na wycenę innych.
Acha schody mam umiejscowione w salonie takie otwarte, będą drewniane, pełne bardzo tradycyjne i stylowe. Cały dom chce utrzymać w stylu klasycznym, troszkę retro bez nowocześności i zimnych blatów.
Jeśli ktoś chce to proszę podać meila to prześlę rzuty.
Domek jest piękny choć na pewno drogi w wykonaniu i wykończeniu.
Same kolumny architektoniczne to koszt około 10 tys. zł, jeśli oczywiście mają być takie jak powiiny, zwężane górą, do tego okna stylowe, detale architektoniczne na elewacji, zagospodarowanie terenu ogrodzenie, kostka wszystko stylu dworkowym, a to niestety kosztuje. To samo meble, nowoczesne są dużo tańsze od tych stylowych, klasycznych. No ale coś za coś. Ja uwielbiam ten styl, do tego staw, ławeczki, oświetlenie, długi podjazd um marzenie. Mamy bardzo dużą działkę 1 ha więć wszystko jest możliwe tylko KASA, KASA, KASA. Ale jakoś to będzie, na razie sadzę dęby, brzozy i sad.
Pozdrawiam
Piszcie bo fajnie jest wymieniać się zdaniami.
No i budujcie, bo domek jest piękny i zawsze będzie!
Emila
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2010, 00:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: Emila »

Witam
Aniu, fajnie, że dzielisz się swoimi przemyśleniami, masz może wycenę innym ekip? bo troche mnie zabiłaś kwotą 100tysi za wybodowanie tego domu :? ja liczyłam, raczej na połowę tej kwoty...
Czy kupowaliście już materiały, z czego macie zamiar budować?
Poważnie się zastanawiamy nad zakupem tego projektu, natomiast zaczynam się obawiać kosztów wybudowania tego domu...
Jeśli możesz to prześlij mi rzuty ze swoimi zmianami na adres: emilia.szumacher@gmail.com będę wdzięczna.
pzdr.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości