Strona 1 z 1

Projekt domu - Dwupokoleniowy 7

: 14 lut 2018, 09:17
autor: admin
Dwupokoleniowy 7 - widok frontowy.jpg
Dwupokoleniowy 7 - widok frontowy.jpg (27.88 KiB) Przejrzano 3776 razy
Strona projektu

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy 7

: 19 gru 2018, 17:25
autor: Crazy
Witam serdecznie. Czy jest tutaj ktokolwiek kto już zakupił ten projekt i jest w fazie budowy itp... Bardzo proszę o jakikolwiek kontakt. Zastanawiam się nad kupnem tego projektu i bardzo chciałbym z kimś porozmawiać kto już buduje ten dom. Proszę o wiadomość tutaj lub na crazy@eko.org.pl Pozdrawiam

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy 7

: 15 wrz 2019, 03:56
autor: Crazy
Cześć ! 9 miesięcy temu byliśmy z rodzinką na etapie szukania projektu i decyzja padła na ten oto „dwupokoleniowy 7”. Po moim poprzednim wpisie widać, że szukałem kontaktu i informacji na jego temat :) Przyznam szczerze że łatwo nie było. Dlatego dedykuję ten i kolejne wpisy osobom które potrzebują przysłowiowego ‚pstryczka’ w podjęciu decyzji...

Ok... wstęp mamy... dlaczego akurat ten projekt ? Pomijając całą kwestię design’u itp to kolokwialnie odpowiadając ... jest największy. Wbrew pozorom, typowych projektów dwupokoleniowców nie jest aż tak dużo. Wiadomo, że w tych projektach części główne zazwyczaj są przyzwoitych rozmiarów ale z senioratkami to już bywa krucho a nam zależało aby i ona właśnie była wygodna i przestronna. Dwupokoleniowy 7 spełniał nasze oczekiwania a jego nowoczesna bryła sprawiła że klamka zapadła :)
Projekt został zakupiony.
Machina ruszyła...

Nie będę się tutaj rozpisywał o swoich przygodach z urzędami, geodetami, projektantami itp bo nie chce sobie psuć dobrego humoru... faktem jest, że po 8 miesiącach byliśmy gotowi do rozpoczęcia budowy.

Ale zanim o budowie to jeszcze trochę o samym projekcie... bo troszkę się pozmieniało. MPZP wymusił na nas zmianę kąta nachylenia dachu z 35 na 38st. Zmiana na szczęście prawie niezauważalna. Oprócz tego sami zdecydowaliśmy o wprowadzeniu kilku kolejnych... a mianowicie

- usunięte zostały dwa kominy. Jeden w senioratce (bo niepotrzebny) i jeden w kotłowni (bo będzie pompa ciepła)
- podniesiona została ściana kolankowa w części nad garażem aby pomieszczenie nad nim nabrało funkcjonalności użytkowej a nie „strychowej”
- usunięte zostały dwa słupy. Jeden we wspomnianym powyżej pomieszczeniu i jeden w sypialni głównej.
- najważniejsza jednak zmiana będzie w senioratce a mianowicie dostanie ona dobudówkę.

I to w zasadzie tyle zmian... znając życie, coś się pewnie jeszcze „urodzi” w trakcie budowy ale czas pokaże.

Kilka słów o wspomnianej dobudówce. Będzie to dodatkowy pokój uzyskany z poszerzenia budynku o 4m. Dach zostaje taki jaki jest a przestrzeń nad dobudówką utworzy dodatkowy taras dla dwóch pokoi na piętrze. Zabieg ten sprawi, że senioratka „urośnie” do ok 90m2.

Poniżej zdjęcia jak to wygląda na PZT i wizualizacja dobudówki. Wkrótce wrzucę też coś z budowy która właśnie się rozpoczęła ;)

Pozdrawiam wszystkich, hej !

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy 7

: 10 paź 2019, 19:01
autor: Crazy
No to zaczynamy...

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy 7

: 10 paź 2019, 19:03
autor: Crazy
c.d.

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy 7

: 20 paź 2019, 12:06
autor: Crazy
Czas na strop...