Projekt domu - Imbir

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Imbir

Post autor: admin »

admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: admin »

Przeniesione z komentarzy projektu.

Ryszard 2009-12-15 21:56:49
Zakupiłem projekt domu Imbir aktualnie projektant przygotowuje ten projekt pod pozwolenie na budowę. Z budową ruszę może w czerwcu 2010 roku wprowadziłem parę zmian takich kosmetycznych. Jak ktoś będzie ciekaw to o nich napiszę. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tym projektem. Ryszard

kasiam 2009-11-12 18:00:26
Witaj. Mi też bardzo podoba się ten projekt.Spełnia nasze oczekiwania-nie jest taki "duuuży".Ja jakiś czas szukam na forach kogoś kto go buduje,ale do tej pory nikogo nie znalazłam. Może u mnie coś się ruszy w przyszłym roku i zacznę budować-więc do tego czasu może ktoś już zbuduje IMBIRA :).

mfilip 2009-11-09 09:37:58
Witam poszukuję osób które wybudowały lub buduja dom o nazwie IMBIR. Podoba mi się ten dom ale zanim kupie projekt muszę zobaczyć go w rzeczywistości. Pozdrawiam
MARTI
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2010, 20:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: MARTI »

Też jestem zainteresowana tym projektem ...wiadomo coś nt. powierzchni użytkowej stryszku i wysokości ? Jaki kosztorys zakładacie - takie minimum ?
MARTI
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2010, 20:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: MARTI »

Hm troszkę martwe to forum - ktoś jeszcze buduje Imbirka i ma jakieś info ? może zdjęcia - wrzućcie proszę ... ;)
Ryszard
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2010, 23:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: Ryszard »

Myślę, że to prawda ale zapewne jeszcze nikt nie buduje Imbira. Ja rozpocznę budowę w lipcu 2010 , myślę ,że pod koniec lutego oddam dokumentacje projektową do Starostwa. Troszkę pozmieniałem i doprojektowałem piwnicę pod garażem. W miedzy czasie poszukuje wykonawców cena stanu surowego tzn. sama robocizna waha się od 60 do 90 tyś. zł. Jak na razie wydałem na te papiery ponad 10 tyś. I jak to mówią Ci co mają za sobą budowy to tylko preludium. Cała zabawa dopiero się zacznie, ale myślę jak nie dam się zwariować to powinniśmy stan surowy zamknięty zamknąć kwota 170 tyś. Zapewne będą również zdjęcia bo mam zamiar dokumentować całą budowę Pozdrawiam wszystkich za interesownych Imbirowiczów. Ryszard
tomek2601
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2010, 21:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: tomek2601 »

Witam wszystkich!!!
"Ruszamy z Imbirem" jak się wypogodzi (chyba kwiecień). Jedyna zmiana w projekcie to skosy w betonie, więc będziecie mogli sami ocenić "nierozdziewiczoną" koncepcję układu pomieszczeń. Foty i swoje uwagi postaram się umieszczać systematycznie. Planujemy w tym roku stan surowy otwary więc będzie się działo:).
A teraz Rychu posłuchaj! Wycena 60-90tyś to chyba jakiś żart. Można się zmieścić w 45tyś. (z palcem w du...nosie) nie daj się skurczybykom -TARGUJ!!!
Pozdrawiam
MARTI
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2010, 20:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: MARTI »

Super poproszę o info... W jakim rejonie budujecie i ile zmiana na betonowe skosy kosztuje ? - dla architekta jest to zmiana nie istotna czy istotna ? Jaki materiał planujecie , a jakie ogrzewanie ?Ten dom jest tak super rozplanowany,że nie planujemy żadnych zmian (no może dodatkowy komin do kuchni i skosy na ,które też mamy chęć ) ŚWIETNIE ,że zaczyna się tutaj zbierać grupka budujących ...my też jak coś powrzucamy foty . Na razie kto pierwszy ten lepszy . Powodzenia i pieniędzy ! - ;) dla budujących !
MARTI
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2010, 20:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: MARTI »

I jeszcze jedna prośba ...o podanie wysokości na poddaszu oraz odpowiedzi na pytanie - czy skosy są w pokojach czy na poddaszu ?
tomek2601
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2010, 21:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: tomek2601 »

Marti - czołem:)
"Skosy w betonie" czyli zamiast karton-gipsu na mieszkalnym poddaszu lejemy beton. Jeżeli chodzi o sprawy konstrukcyjne to rozmawiałem z projektantem i raczej nie miał zastrzeżeń (kryjemy blachodachówką). Mimo to, nasz wykonawca zalecił wzmocnienia i tak pewnie zrobimy (chodzi o dodatkowe belki). Koszt takiego stropu będzie nieco wyższy ale naprawdę warto (opinie rodziny/znajomych którzy tak budowali to potwierdzają).
Co do wysokości poddasza to w projekcie jest 277cm ale raczej obniżymy - podobnie parter z 278cm na ok 268 ale to wyjdzie "w praniu". Budujemy z bloczków "Solbet Optimal 400" 300/240/590. Ogrzewanie na piec gazowy kondensacyjny, wspomagane kominkiem (powietrze lub płaszcz wodny - nadal się wahamy). Podłogówka w łazienkach, wiatrołapie i kuchni czyli standard pod płytkami. Przesuwamy drzwi z garażu na hall, do wiatrołapu a pod schodami robimy mały schowek. Pomyśl nad zaletami takiego rozwiązania. Budujemy na Podkarpaciu więc jak będziesz w okolicy zapraszamy na kawkę - od dzisiaj mamy prąd:-).
MARTI
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2010, 20:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: MARTI »

SUPER ..... dziękuję za odpowiedź i miłe zaproszenie ....skontaktuję się na priv. Te skosy w betonie to moje marzenie ...i gwarancja solidności i stabilności dachu oraz braku alergii ! W okolicach 19 marca będę w Rzeszowie i okolicach - dorzucę coś do kawki .... 8-) Jesteście chyba pierwsi z Imbirkiem ! gratulacje i wrzućcie jako pionierzy fotki ! posłużą i innym .Bardzo zdrowy materiał wybraliście -SOLBET . Bardzo ciekawa ta zmiana z wejściem z wiatrołapu do garażu - 100% praktyczna .Na razie tyle . Pozdrawiam serdecznie :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości