Projekt domu - Imbir

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Ryszard
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2010, 23:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: Ryszard »

Dawno nie byłem na Forum ale już zaczyna się ruszać z moją budową , posiadam już wszystkie dokumenty do budowy. Firmę też i kierownika budowy. Ruszamy jak tylko się poprawi pogoda. Dzisiaj podłączono mi prąd na działce. Planuję robić wykop pod piwnicę i fundament 24 maja zobaczymy. Budowa w miejscowości Chojnów gmina Biała. Ryszard
Ryszard
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2010, 23:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: Ryszard »

Jednak pogoda pokrzyżowała plany przesunęliśmy wykop na środę tj. 26 maja zobaczymy co będzie dalej.
Ryszard
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2010, 23:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: Ryszard »

Jak widać to sam sobie piszę posty no cóż może jeden jedyny buduję Imbira w Polsce.
Moja budowa ruszyła 27 maja wykopaliśmy wykop pod piwnicę i fundamenty. Aktualnie piwnica jest wymurowana wieniec wyrównawczy również w tym tygodniu zalewamy strop nad piwnicą wraz ze schodami do piwnicy. Kończymy również fundament, następny etap to rozprowadzenie rur kanalizacyjnych i jak się uda to zasypiemy fundamenty od środka. A na zewnątrz izolacje styropian i folia kubełkowa. Myślę ,że koniec czerwca zamkniemy stan Zero . Później dwa tygodnie przerwa techniczna i od połowy lipca ruszamy z murami. Wszystko dokumentuję na zdjęciach kiedyś to wkleję. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tym projektem i tych którzy budują go już. Ryszard
MARTI
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2010, 20:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: MARTI »

WITAM ....:)
Śledzę postępy tutaj i bardzo się cieszę ,że piszesz ...U mnie start się przedłuża i może jesienią ruszymy ...Czekamy na zdjęcia i pozdrawiamy serdecznie .
Ryszard
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2010, 23:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: Ryszard »

Mam trochę przerwy więc po kolei dom prawie gotowy czekamy na więźbę. Nie dobrze się buduje w tym roku najpierw deszcze później upały teraz znowu ma padać . Wszystkie stropy mam wylane łącznie z wieńcem. Beton na dom kosztował mnie ponad 25 tyś. dokładnie mogę podać jak zejdzie ostatnia faktura. Również mogę podać dokładnie materiał np. jakby ktoś budował z Ytongu 24 i również inne materiały. Nie jest to mały domek . Jak otworzyłem dół i zlikwidowałem pokój na dole to całkiem fajnie się prezentuje. Mówiąc szczerze wszystkiego trzeba dużo . Zrobiłem dodatkowo duży taras który ma 45 m2. Musiałem dowieźć dodatkowo ponad 100 ton podsypki. Jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem. Zdjęcia wrzucę też . Pozdrawiam Ryszard
Kosa
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2010, 23:21
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: Kosa »

:D Piszę jako Kosa a tak naprawdę jestem Ryszardem - odnośnie domu Imbir właśnie zakończyłem Stan surowy otwarty obiecałem zdjęcia zapewne je wrzucę ale tyle się działo ostatnimi czasy ,że na nic nie miałem czasu. Przygotowuję dom do zimy i może troche zniweluję teren. Jak ktos ma pytania to proszę pytać. Pozdrawiam Ryszard
ALAIMAREK
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2010, 17:51
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: ALAIMAREK »

Witam wszystkich fanów projektu Imbir. I ja również uległam jego urokowi po długim czasie szukania mojego domku. Mam nadzieję że znajdę tu wsparcie i wiele cennych wskazówek i uwag na temat budowy. Szczególnie proszę o zdjęcia tego domku w trakcie budowy. Właśnie zabieram się za poszukiwania ekipy budolanej która sprawnie i niedrogo zrealizuje moje marzenia o Imbirze.
Pozdrawiam
nerus9
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2012, 22:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: nerus9 »

Witam
Czy jest może osoba budująca imbir w Białymstoku ewentualnie w okolicach.
ABCDE
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2013, 16:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: ABCDE »

Witam i jak ktoś buduje Imbir w podlaskim? :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości