Projekt domu - Imbir

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Ryszard
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2010, 23:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: Ryszard »

Myślę , że cena 45 000 tys. jest dobra ceną więc mam już jakieś odniesienie. Mam pytanie bo nie bardzo rozumie o co chodzi Ci o te skosy ? :( Napiszę o swoich zmianach - wejście do garażu z wiatrołapu, zmiana funkcji parteru, likwiduję pokój w zamian będzie otwarta kuchnia z jadalnia i dużym salonem ) podstawowa zmiana to doprojektowanie piwnicy pod garażem i pomieszczeniem gospodarczym-wejście do piwnicy w pomieszczeniu gospodarczym, dodatkowo drzwi na ogród z pomieszczenia gospodarczego, przeprojektowanie komina + dodatkowy kanał jak kiedyś będę miał możliwość skorzystania z gazu a kanał dodatkowy to kanał dymny na paliwo stałe. W miejsce wejścia do garażu pod schodami duża spiżarnia około 7m. Trochę zmiany na więźbie dachowej przedłużenie krokwi nad garażem do granicy muru da mi to trochę zadaszonego miejsca na drzewo. Zostaje przy ogrzewaniu podłogowym w Łazienkach z kuchnią się zastanawiam bo nie lubimy z Żona kafelek na podłodze w kuchni dalej w wiatrołapie również ogrzewanie podłogowe. Piwnica będzie służyła jako kotłownia - ogrzewanie na paliwo stałe czyli eko groszek dodatkowo kominek z płaszczem wodnym tu się zastanawiamy nad ciepłym powietrzem. Zobaczymy do wykończenia jeszcze trochę nam zejdzie . Plan na ten rok to tylko Stan surowy zamknięty. Poddasze użytkowe - zmiany: duży salon kąpielowy z połączenia łazienki i pralni, w miejsce strych dodatkowy pokój salonowy z powiększonym oknem + dodatkowo dwa okna połaci owe tutaj namawiam na zmianę wysokości okien o dodatkowe 20 cm jest duża różnica w efekcie końcowym. Rezygnuje ze schodów lanych robię drewniane bo koszt jest porównywalny. Wyrzucam to żelastwo - dotyczy więźby dachowej - bardzo drogi materiał w zamian drewno. Właśnie zastanawiam się nad materiałem słyszałem o Sol becie , ale jeszcze cały czas męczę dokumentacje już jestem na ukończeniu . W tym tygodniu projektant chce złożyć ja do Starostwa. Wtedy spotkam się z kierownikiem budowy i ustalimy jakieś szczegóły. Pozdrawiam wszystkich Imbirowiczów Będę budował w rejonie Legnicy tj. w miasteczku Chojnów.
tomek2601
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2010, 21:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: tomek2601 »

Witaj
"Skosy w betonie" czyli zamiast karton-gipsu na mieszkalnym poddaszu lejemy beton. Dzięki temu w lecie jest nieco chłodniej na poddaszu i można zapomnieć o pęknięciach na łączeniach płyt k-g.Wygląda to tak: deskowanie, zbrojenie drutem fi10, otwór na właz i masz całkiem sporo przestrzeni tuż pod krokwiami (drugie piętro w wersji mini). Ciekawy pomysł z likwidacją pokoju na dole - dzięki temu stworzysz mega przestrzeń. W pomieszczeniu gospodarczym (moja kotłownia) proponuję zainstalować wc + umywalkę. To rozwiązanie z pewnością usprawni życie podczas prac ogrodowych. My również zastanawialiśmy się nad "salonem kąpielowym" ale raczej zostaniemy przy projekcie.
Powodzenia!
MARTI
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2010, 20:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: MARTI »

Witajcie .....szczególne pozdrowienia dla Tomka2601 ....
Skosy w betonie -oprócz trwałości i wcześniej wymienionych plusów z pewnością są bardziej trwałe od płyt gk, można je łatwo ocieplić ,np. styropianem . To stare sprawdzone rozwiązanie ,które niestety wypierają nietrwałe i awaryjne ,,wynalazki" typu płyty z ociepleniem wełną ,która jak namoknie jesienią lub zimą to tylko zdemontowac ją można ...
Niezbyt podoba mi się pomysł z mega przestrzenią na dole (chyba traci się na funkcjonalności i to bardzo),ale WY macie jeszcze duużo dodatkowej przestrzeni typu piwnica 8-)
A co myślicie o przeniesieniu komina na ścianę z garażem ? -bardziej praktyczne ? Zgadzam się z Tomkiem 2601-nt . umywalki i wc dodałabym koniecznie brodzik lub wannę mini np . na mycie sprzętów , butów i dla posiadających psiaki....
Reszta bez zmian -chyba ,że ktoś coś podpowie .... :D
MARTI
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2010, 20:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: MARTI »

Tomek2601-wysłałam privy - ale mam wątpliwości czy doszedł którykolwiek ....poproszę o potwierdzenie .
Ryszard
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2010, 23:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: Ryszard »

Co do tej umywalki to ok na ubikację się nie zgadza moja Żona, zawsze nam się marzył duży salon stąd ten pomysł dużej przestrzeni. Trzy pokoje na górze to wystarczająco w planach dodatkowo duży pokój zamiast strychu. A tak naprawdę czym dłużej człowiek się zastanawia to jeszcze by coś znalazł żeby zmienić. Wystarczy tych zmian czekamy na pozwolenie i później jeszcze geodeta i możemy zaczynać ale będzie się działo. Do usłyszenia. :lol:
MARTI
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2010, 20:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: MARTI »

Wg mnie w domku potrzebna jest przedewszystkim dobrze zaplanowana i zorganizowana przestrzeń ....Zbyt duża przestrzeń też może przygnieść - a sylwestra lub inne bale raczej rzadko się organizuje .....Pokoje są najmniej ważne mają spełniać swe założenia (np. dla niektórych sypialnia 12 m2 to standart). Założenie tego pokoju na dole jest takie ,że jako gabinecik lub dla spraw małej firemki sprawdzi się doskonale - a awaryjnie jako miejsce spania np. dla gości lub dla kogoś kto nie może po schodach skakać ... 8-)
Basia75
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2010, 11:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: Basia75 »

Witam ja także mam zamiar się budowac ale na razie jestem na etapie zbierania papierków i wszystkiego co potrzeba bo bez tego to jednak nic się nie da. W wolnych chwilach szukamy z mężem projektu domu który by nam pasował ale w każdym jest coś nie tak. Za mało pokoi na górze ( w czerwcu będzie trzecie) a to na dole nie ma dużej kuchni a to brak garażu brak piwnicy, aż tu jakoś tak przypadkiem znalazłam tą stronę i oglądam i nie wierzę to jest to czego szukam ale oczywiście braki także były. Piwnica i niechcący kliknęłam na forum i co tutaj znalazłam że można zrobic ją i to bez problemu. Tak więc prawdopodobnie moje szukanie chyba się zakończyło. Czekam teraz co powie mąż ale mam nadzieję że mu się spodoba tak samo jak i mnie. A co do ogrzewania to my myślimy nad ogrzewaniem poprzez kominek a oprócz tego piec gazowy z możliwością przełączania na węgiel. A budowac będziemy niedaleko Warszawy. Pozdrawiam
Ryszard
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2010, 23:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: Ryszard »

:D Moja dokumentacja już w Starostwie I czekam z niecierpliwością na pozwolenie. Byłem wczoraj na działce i porobiłem parę zdjęć pokażę kiedyś jak już się coś ruszy. Basiu75 tak super z piwnicą widziałem już taką piwnicę i dlatego ją doprojektowałem , zejście do piwnicy wymyśliłem w miejscu gdzie jest pomieszczenie gospodarcze. Dzisiaj byłem u kierownika budowy ustalaliśmy materiał na ściany zewnętrzne zdecydowałem się również na Solbet 400 optimal grubość ściany 24 cm. i ocieplenie wełną mineralną max. 15cm może będzie 12cm. zobaczymy. Strop nad piwnicą monolityczny a wyżej zastosujemy Terivę. Zastanawiam się nad oknami czy nie zrezygnować z tych łuków , bo myślałem o roletach zewnętrznych i tu będzie problem wszędzie będą rolety a tam co okna antywłamaniowe z zamykanymi klamkami. Na dole wymyśliliśmy dodatkowy słupek w kształcie trapezu i wtedy będzie miejsce na roletę chodzi o okno i wyjście na taras. Ogrzewanie tradycyjne na węgiel i kominek z płaszczem wodnym jeden z kominów będzie murowany z cegły od samej piwnicy . Mamy zamiar postawić w stanie surowym zamkniętym i przykryć go dachówką ceramiczną . Powiedział mi Kierownik ,że powinniśmy się zamknąć kwotą 160 tyś. ZOBACZYMY Pozdrawiam Basiu75 jak będziesz coś chciała wiedzieć to pytaj.
MARTI
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2010, 20:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir- do Tomek2601

Post autor: MARTI »

Z powodu jakichś dziwnych trudności w wysyłaniu privów -piszę tu .
,,Co się odwlecze to nie uciecze ".... - domek podrośnie wtedy coś zaplanujemy . Pozdrawiam Marti.
tomek2601
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2010, 21:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Imbir

Post autor: tomek2601 »

Witajcie!
Po żałobie umieszczę foty -fundament prawie gotowy...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 156 gości