Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
naszalilia
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2010, 18:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: naszalilia »

zwirekm, dzięki za informacje. Teraz jestem ciekawe co masz zmienione w projekcie :roll: , może coś na lepsze?
zwirekm
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2010, 22:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: zwirekm »

zmiany zasadnicze; przede wszystkim cały domek wydłużony i poszerzony o 1m. To dało powierzchnię ca 180m2 razem z garażem i pomieszczeniami gospodarczymi. Pokoje te dwa obok siebie na górze zostały symetrycznie dostosowane co dało metraż około 14m2 na każdy no i przede wszystkim są takie same :) Pozwoliło to na zwiększenie otworów okiennych. Wszystkie okna połaciowe zlikwidowane no poza jednym w łazience "rodziców". Poprzez poszerzenie garaż ma o 0,5m więcej szerokości - reszta poszła na część salonową co dało ponad 38m2 na salon z jadalnią. Spiżarnia zmniejszona tak aby w hall'u było miejsce na szafę wnękową.
Okna w garażu i kotłowni zlikwidowane - zbędne są.

Czy na lepsze? zależy dla kogo :D
naszalilia
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2010, 18:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: naszalilia »

zwirekm. Zmiany fajne, tylko my wybraliśmy ten projekt z takiego powodu, że jest nieduży. Niestety nie stać nas na większy, a poza tym,żeby był niedrogi w utrzymaniu ;) Jeśli można wiedzieć, to w jakim województwie budujesz? Bo my dolnośląskie :)
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

naszalilia----------jeżeli chodzi o ilość kubików betonu, to zapomniałam Ci jeszcze napisać, że moje ławy fundamentowe są ooogromne, bo murarze źle złapali wymiar domu i trzeba było w ostatniej chwili je poszerzać:/
zwirekm
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2010, 22:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: zwirekm »

naszalilia: moja żona wybrała ten projekt właśnie ze względu na koszt budowy oraz rozkład wewnątrz i oczywiście bardzo fajny wygląd zewnętrzny. Co prawda ja zwiększyłem ale w granicach rozsądku. Nie ukrywam, że chciałem bardziej... ale koszta też nas ograniczały. Kosztorys z projektu jest bardzo dobrze opracowany ale uważam, że można zejść niżej jeśli nie wprowadza się dużych zmian (10-15%). Koszty utrzymania będzie mniejszy jeśli zrezygnujecie z okien połaciowych (1 okno z dobrą szybą to min. 1,5k PLN) i w garażu oraz w kotłowni. Zastosowanie pozostałych okien z potrójną szybą też dużo zmieni (np MS okna tytanowe- koszt około 15kpln). No i oczywiście styropian 15 cm minimum na elewacji. Do rozważenia zmniejszenie okna w salonie ale dla nas to akurat takie okno musi pozostać (270x180) :)
Reszta kosztów zależna od wykończenia oczywiście. Tak jak pisałem SSO dla podstawowej wersji wg mnie to ok 130k PLN maks (z robocizną)
Gonia
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Gonia »

Witam,
ja już chyba pisałam, że u nas koszt budowy to ok. 280 tyś. PLN za stan deweloperski (bez podłóg, drzwi wewnętrznych, pieca. kominka i wyposażenia - np. armatury sanitarnej). Stan surowy zamknięty kosztuje nas 132 tyś. PLN. Również budujemy na Dolnym Śląsku. A teraz wrzucam kilka fotek ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

półokrągłe drzwi balkonowe:)fajnie:) no proszę-- niby jeden bławatek, a tak różne:)
naszalilia
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2010, 18:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: naszalilia »

Witam wszystkich.Pięknie wygląda ten domek :) , my taki sam chcemy zbudować. Rezygnujemy z lukarny w łazience i chcemy wstawić 2 okna dachowe, po 1 w każdej łazience. Mam pytanie jeśli chodzi o te zmiany; ile kosztuje zmiana u projektanta? Okno w garażu i kotłowni; mąż twierdzi, że musi być, ponieważ lubi robić różne rzeczy.Np.już sam pospawał słupki na ogrodzenie i razem ogrodziliśmy działkę :D .Aha, chcemy podnieść ściankę kolankową o 1 pustak, a okna muszą być duże, na poddaszu chcemy powiększyć ile się da. Jeszcze jestem ciekawa jaki rozmiar ma taras. W kosztorysie okna kosztują około 50 tys. ale mi się wydaje,że to coś za dużo. Rozpisałam się :D . Pozdrawiam
salcia
Domator
Posty: 67
Rejestracja: 24 kwie 2010, 10:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: salcia »

Śnieg spadł to coś tu ucichło :) Pozdrowionka dla wszystkich bławatkowiczów ;)
tyczka2010
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: tyczka2010 »

mam pytanie do autora zdjec bławatka bez tylnej lukarny od lazienki ile mozna zaoszczedzic na jaj likwidacji i czy lazienka jest ustawniejsza pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 56 gości