Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Gonia
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Gonia »

Zamieszczam nowe zdjęcia z naszej budowy. Mamy lekkie opóźnienia, ale staramy się trochę nadgonić. Mam małą refleksję, którą chciałam się z Wami podzielić. Co prawda u nas już za późno, ale może komuś się to przyda. Zastanawiam się teraz nad sensem okna w garażu. Co prawda na pewno garaż będzie lepiej doświetlony, ale jednak strata ciepła i koszty dodatkowe. Do zastanowienia ;)
A teraz fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tyczka2010
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: tyczka2010 »

witam wszystkich i ja kupilem projekt blawatek aktualnie czekam na pozwolenie na budowe zmiany w projekcie juz są pierwsza zmiana to likwidacja balkonikow na poddaszu,okien dachowych od pokojów nad kuchnią i jadalnią w zamian powiekszenie okien w szczycie na maksa jeszcze ważna przerobka bedzie przedluzony dach o 3 metry i postawiony na słupach nad tarasem jeszcze zastanawiam sie nad likwiadacja lukarny od lazienki ale boje sie ze strasznie straci uroki jeszcze chce zrobic zamknieta kuchnie co o tym myslicie pozdro
amos
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: amos »

Witamy serdecznie !
Wklejamy parę fotek z budowy naszego Bławatka.
P9170013.JPG
P9170024.JPG
P9170046.JPG
P9170041.JPG
Pierwsze roboty ruszyły u nas w lipcu jednak z uwagi na kapryśną pogodę wszystko nam się przesunęło w czasie. Jak dobrze pójdzie to za tydzień "idziemy" w górę z dachem. Fajnie, że nie tylko nas urzekł ten projekt :D
Pozdrawiamy
sebutza
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: sebutza »

No wreszcie ktoś kupił już deski. To może teraz odpowiecie na dręczące mnie nadal sprawy dotyczące wymiarów - jakie są wymiary kozłów, ich długość, szerokość oraz ile ich potrzeba na Bławatka. Ile potrzeba łatek, kozłów, podciągów, jętek oraz murłat. A także mamy pytanie ile m2 desek potrzeba na cały dach? Czekam na pomoc, z góry dziękuję.
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

Mirek---- dziękuję bardzo:)

Karolina---nadproża są uzbrojone pod zaprawą drutem 12, te większe otwory pod drzwi tarasowe i okno z salonu mam wylane, u nas tak się robi... jeszcze podpytam murarza, jak wróci.


tyczka--- ja też powiększyłam okna w pokojach 150X150 i rezygnuję z połaciowych, likwidacja balkonów na pewno nie zaszkodzi domkowi, w przeciwieństwie do pomysłu zlikwidowania lukarny, dom straci na proporcji--- to oczywiście moja opinia, wybór należy do inwestora:)) kuchnia zamknięta...no zastanowiłabym się, bo jest mała:/

amos--- czekam z niecierpliwoscią na zdjęcia dachu:))) mi się opóźnia, bo ja drugi strop wylewam, może końcem października, prędzej początkiem listopada zacznę dach...


Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 28 paź 2010, 19:11 przez anila2005, łącznie zmieniany 1 raz.
karolina28
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: karolina28 »

Bardzo dziękuje Anila za odpowiwdz.My dopiero dostaniemy pozwolenie za trzy tygodnie,chyba marne szanse mamy na fundamenty w tym roku,zobaczymy czy pogoda dopisze .Pozdrawiam
tyczka2010
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: tyczka2010 »

anila,,,,,, tak to prawda kuchnia mala jest ale nic przyjemnego jak bede siedzial w salonie przed tv a zona bedzie cos tam trzaskała w kuchni mysle tez przyszlościowo . bez lukarny bedzie lazienka bardziej ustawna pozdrawiam
salcia
Domator
Posty: 67
Rejestracja: 24 kwie 2010, 10:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: salcia »

Fundamenty Bławatka zrobione :D Obrazek
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

zdjęcia garażu dla sebutza
Obrazek

Obrazek
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

salcia----- serdecznie gratuluję rozpoczętej budowy :)

tyczka----według mnie łazienka bez lukarny, to totalna porażka i moim zdaniem pomieszczenie, gdzie jedna z dłuższych ścian jest cała w skosie, nigdy nie jest ustawniejsze od pomieszczenia, gdzie praktycznie cztery ściany są proste....pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości