Kredyt hipoteczny na budowę domu

Luźne gadki na dowolne tematy :) Moderacja tylko w zakresie spamu i wulgaryzmów!
mirm
Murarz
Posty: 67
Rejestracja: 07 wrz 2017, 08:36

Kredyt hipoteczny na budowę domu

Post autor: mirm »

Cześć!
Chciałam zapytać jak to jest z kredytami hipotecznymi na dom. Chcieliśmy wziąć mniejszą kwotę kredytu. Ostatnio usłyszałam, że banki mają przelicznik i to bank mówi ile mam wziąć kredyt i dom musi być wykończony pod klucz.. Czy to jest prawda? Nie mogę wziąć sobie kredytu załóżmy 100 tys i kończyć dom jak sobie chce, kiedy chce?
Rejk
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:09
Kontakt:

Re: Kredyt hipoteczny na budowę domu

Post autor: Rejk »

Biorąc kredyt na budowę domu, banki mają przelicznik ile minimalnie może kosztować w zależności od województwa, czy z piwnica czy z garażem w bryle budynku. Biorąc kredyt zasadniczo masz 2 lata na budowę. Minimalny etap to stan deweloperski albo pod klucz.
Jeśli planujesz wzięcie kredytu dobrze będzie skonsultować się z doradcą finansowym, który doradzi jaką macie zdolnosć oraz w jakim banku najlepiej jest wziąc kredyt.
teltes
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 19 sie 2021, 09:07

Re: Kredyt hipoteczny na budowę domu

Post autor: teltes »

W obecnej sytuacji trzeba się dobrze zastanowić nad wzięciem kredytu. Biorac pod uwagę ryzyko wzrostu stóp procentowych. Z drugiej strony wiele osob nie ma możliwości kupienia mieszkania nie za kredyt. Przy obecnych wysokich cenach mieszkań.
RioFitzpatrick
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2023, 13:53
Kontakt:

Re: Kredyt hipoteczny na budowę domu

Post autor: RioFitzpatrick »

wtedy trzeba myśleć nie o tym, skąd wziąć pieniądze na kredyt mieszkaniowy, ale o tym, jak i gdzie je zarobić.
To tylko myślenie ludzi, którzy zarabiają ponad normę. Znajomy poradził mi, żebym przestudiował, czym jest trx pln, aby zrozumieć problematykę kryptowalut. Wygląda na to, że to dobra decyzja, ponieważ często słyszę dobre recenzje i nie tylko. Ale nie boję się podejmować ryzyka. Najważniejsze jest, aby najpierw przestudiować wykresy, aktualności i historię kryptowalut i altcoinów
KOPTER
Majsterkowicz
Posty: 35
Rejestracja: 20 gru 2022, 13:37
Kontakt:

Re: Kredyt hipoteczny na budowę domu

Post autor: KOPTER »

U nas w ubieglym roku Pko z zubrem wyliczylo 3700/m2. Tez mielismy zapas gotowki i wybudowalismy mury i zrobilismy wiezbe za swoje. To wszystko bylo wkladem wlasnym.
Ja sie kierowalam tym, zeby brac jak najmniejszy kredyt jak najwiecej wybudowac a wykonczenie rozlozyc pozniej w czasie z biezacych.

Dobrze jest wybierać technologie budowy szybkie i niedrogie: https://greenhomes.pl/domy/ Jak domy z prefabrykatów od Greenhomes.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości