Czy ktoś ma w domu białe meble?

Luźne gadki na dowolne tematy :) Moderacja tylko w zakresie spamu i wulgaryzmów!
Rejk
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:09
Kontakt:

Czy ktoś ma w domu białe meble?

Post autor: Rejk »

Żona upiera się na tym aby kupić do domu meble w kolorze białym. Sam nie jestem zupełnie przekonany. Czy ktoś może ma białe meble i może cos na ich temat napisać?
Andrzejj
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 15 wrz 2017, 06:57
Kontakt:

Re: Czy ktoś ma w domu białe meble?

Post autor: Andrzejj »

Nie wiem czemu ludzie tak boją sie białych mebli. Nie wiem czy konkretnie na tym forum widziałem takie pytanie, ale nie jest to już pierwsze zapytanie o to czy białe meble są praktyczne. Są i to zdecydowanie

Lakier na białych meblach dobrej jakości nie będzie żółkł
Meble takie są o wiele łatwiejsze do czyszczenia niż meble w ciemnym kolorze - wiadomo, ze będzie na nich widać kurz, ale na pewno nie tak jak na ciemniejszych meblach
Poza tym meble takie nawet jeśli są duże, to wygladają lekko oraz nie obciążają optycznie pomieszczenia
Poza tym jeśli zona uparła sie na białe meble, to nie wiem czy ja przegadasz.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2019, 08:12 przez Andrzejj, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Czy ktoś ma w domu białe meble?

Post autor: jakubc »

Andrzejj pisze: 10 kwie 2019, 09:49 Poza tym jeśli zona uparła sie na białe meble, to nie wiem czy ja przegadasz.
To :D

Białe meble są fajne zwłaszcza w małych pomieszczeniach, bo jak kolega pisał wyżej powiększają optycznie pomieszczenia. Funkcjonalnie nie jest to złe, chociaż nie polecałbym na stół w jadalni lub na blat w kuchni (zabrudzenia od kurzu to jedno, zabrudzenia od jedzenia drugie).
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
justyn_j
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2019, 08:50
Kontakt:

Re: Czy ktoś ma w domu białe meble?

Post autor: justyn_j »

Ja nie dałem rady "przegadać" swojej żony, w związku z tym, od zeszłego roku mamy w kuchni białe meble. nie powiem, nie wygląda to źle ;)
Renka123
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2019, 20:15

Re: Czy ktoś ma w domu białe meble?

Post autor: Renka123 »

Tak jak kiedyś wszyscy chcieli Venge, tak teraz jest moda na białe, które fajnie rozjaśniają wnętrze.
mirm
Murarz
Posty: 67
Rejestracja: 07 wrz 2017, 08:36

Re: Czy ktoś ma w domu białe meble?

Post autor: mirm »

Moja mama jakiś czas temu remontowała kuchnię. Postanowiła wstawić sobie białe fronty i dobrze się sprawdzają. Widac na nich odciski palców ale na ciemniejszych meblach również widac. Wystarczy jednak przetrzeć je jedynie samą ściereczką z wodą. Bez konieczności stosowania detergentów - i niczego nie będzie na nich widać.

Dla wygody polecam połysk, a nie mat bo połysk jest wygodniejszy w czyszczeniu. Aczkolwiek mat również jest ok ( sam mam matowe meble bo takie mi się najbardziej podobają).

Za to nie polecam kuchni matowej czarnej, jest bardzo trudna w czyszczeniu.
Ciasteczkowa
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2019, 11:10

Re: Czy ktoś ma w domu białe meble?

Post autor: Ciasteczkowa »

My mamy białą kuchnię i szafę w sypialni. Sypialnia ok, natomiast jeśli mielibyśmy jeszcze raz decydować się na kuchnię to raczej wybralibyśmy szarości. Biały kolor w kuchni co prawda stwarza wrażenie higienicznej czystości ale przez to czujemy się troszkę jak w szpitalu.
kwikkwik
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2021, 19:05
Kontakt:

Re: Czy ktoś ma w domu białe meble?

Post autor: kwikkwik »

tak ale się szybko brudzą :) lepiej inny kolor jako dodakowy elemt biaego to fajnie byle nie kuchnie biała
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 23 gości