Projekt domu - Kadet

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Mamy konstrukcję drewnianą. O ile dobrze pamiętam to dwa słupy są w sypialni od zachodu, w garderobie od zachodu, w dużej łazience i chyba na strychu ( tym nad garażem). Reszty nie pamiętam( dawno mnie na budowie nie było). Poza tym podciąg betonowy na piętrze pomiędzy wejściem do sypialni (tej od północy) a dużą łazienką. Na dachu jest blachodachówka, która jest znacznie lżejsza od betonowej czy ceramicznej, a ta stal to chyba w związku z ciężkim dachem?
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

My mamy tę konstrukcję metalową, ale też dachówkę ceramiczną, baaardzo ciężką. Nasz wykonawca zajął się organizacją tych elementów, my tylko zapłaciliśmy, zresztą chyba niewiele.
lena
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2010, 20:59
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: lena »

Witam!

Mam ogromną prośbę, bardzo spodobał mi się dom kadet ale chciałabym zobaczyć zdjęcia parteru, dokładnie chodzi mi o wiatrołap i korytarze na dole, czy nie są za wąskie????
bardzo proszę o zdjęcia na maila: magda_b83@o2.pl lub wypowiedź na ten temat.

Pozdrawiam
Magda
lena
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2010, 20:59
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: lena »

A może ktoś buduje ten domek w woj. mazowieckim ja jestem z okolic Grodziska Mazowieckiego

Pozdrawiam
Magda
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Przejrzyj nasze zdjęcia ze strony 9 tego forum, tam są i hol i korytarz na parterze. Mnie się nie wydają za wąskie.
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Sprawdziłam w projekcie: wiatrołap ma 275 cm szerokości, hol tu gdzie schody na piętro u nas ma 165cm, bo nasze schody poszerzyliśmy do szer. 110 cm. Korytarz do pomieszczenia technicznego ma 110 cm.
lena
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2010, 20:59
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: lena »

Dziękuje za odpowiedź,
Bo jak na razie to byśmy chcieli na parterze zrobić parę zmian, typu powiększyć łazienkę na dole kosztem spiżarni, co daje nam łazienkę z oknem, no i jeszcze myślimy by wejście do kotłowni zamurować i zrobić wejście z wiatrołapu do garażu i i dalej do kotłowni, gdyż planujemy piec na eko groszek, ale wtedy wychodzi problem z dużą szafą w wiatrołapie, bo tego wiatrołapu to nie ma za bardzo jak powiększyć z tego co widzę:(
a mam pytanie w jakim woj.pani pobudowała domek??czy była by możliwość zobaczenia go na żywo??

Pozdrawiam
Magda
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Zamość woj. lubelskie. Zapraszamy:)
niestety zima nas dopadła... ;-) niewiele zabrakło do końca dachu..... :-(
Obrazek

ale teraz trochę odpuściła i znowu coś dłubią.... ;-)
Obrazek
lena
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2010, 20:59
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: lena »

Witam
Bardzo ładny ten domek :) tylko szkoda że tak daleko od nas pobudowany:(
Nam też się bardzo spodobał,zastanawiamy się tylko jeszcze jak wygląda na żywo wiatrołap i wejście z niego do holu,chodzi dokładnie o to czy nie ma się wrażenia że od razu wchodzi się na schody, jaka jest odległość ściany końca wiatrołapu a pierwszego schodka?? bardzo bym prosiła o zdjęcia z tym widokiem.
W razie czego podaje swojego maila: magda_b83@o2.pl
Pozdrawiam
Magda
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

byliśmy na budowie więc możemy Wam odpowiedzieć....
tak naprawdę to też na początku chcieliśmy zrobić przejście z garażu przez wiatrołap ale zrezygnowaliśmy z tego ponieważ:
garaż na dwa samochody jest taki akurat nawet może przy jakiś średniej wielkości samochodach przywąski, więc drzwi nie mogłyby się otwierać do garażu tylko do wiatrołapu - to w sumie nie byłoby wielką przeszkodą bo wiatrołap jest duży (szeroki) tak jak pisaliśmy ma 275cm
Obrazek
tutaj widok z półpiętra schodów
Obrazek
a tutaj widok z salonu na część holu przed schodami
Obrazek

natomiast w projekcie jest dobrze przemyślane przejście z garażu do kuchni i do właśnie spiżarni, która akurat wg nas jest jednym z atutów tego projektu (gdzieś te graty,słoiki, napoje itp trzeba trzymać) a ta łazienka-WC na dole jest na tyle duża że nam natrysk w nią wejdzie bez zmniejszania spiżarni... ;-) będzie trochę ciasno ale przecież mamy dwie pełnowymiarowe łazienki na górze a jedna nawet jest OGROMNA (my wydzieliliśmy sobie z niej pralnię) ...
pozdrawiamy i życzymy wszystkim WESOŁYCH i SPOKOJNYCH ŚWIĄT!!!
tamatar
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości