Projekt domu - Kadet

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
przemekad
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: przemekad »

Witam wszystkich Kadetowiczow.
Jak idzie budowa. Artort'y pewnie juz mieszkaja "na swoim". Czy moglibyscie pochwalic sie zdjeciami poszczegolnych pokoi? Mysle, ze nie tylko mnie bardzo ciekawi, jak wyglada "nasz wspolny" Kadet, a wnim salon, kuchnia i inne pokoje. Czy zauwazyliscie jakies inne niedociagniecia w projekcie poza zbyt niskim oknem w kuchni?
My wbijamy pierwsza lopate w przyszlym tygodniu. Moze jednak uda sie zamknac budowe do pierwszych sniegow, choc bedzie to pewnie trudne.
Serdecznie pozdrawiam
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

Witamy (prawie) po wakacjach. Nie mieszkamy oczywiscie w nowym domu, poniewaz niestety na pewne rzeczy nie mamy wplywu. Na przyklad na to, czy przywioza glazure na czas i czy na pewno te zamawiana. Mamy obecnie problem z mozaika do duzej lazienki, gdyz zamiast trawertynowej po dlugim oczekiwaniu przyszla marmurowa w innym zupelnie kolorze. Jezeli nie jest zrobiona lazienka, nie mozna robic drewnianych podlog, jak nie ma podlog, nie mozna maalowac ostatecznie scian i montowac drzwi wewnetrznych itd. Czyli tkwimy w martwym punkcie i nic nie mozemy zrobic. Cale szczescie, ze robotnicy maja zajecie na zewnatrz ( ogrodzenie, cokol), gdyz pewnie poszliby juz sobie. Mamy jednak slaba nadzieje, ze jeszcze jesienia sie wprowadzimy. Pozdrowienia dla wszystkich "kadetowiczow".
przemekad
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: przemekad »

Witam
Mam jedno pytanie-prosbe o rade.
Ile wychodza wam z wyliczen koszty za stan surowy otwarty (z dachem)- razem materialy plus robocizna? Artort'y pisali jakis czas temu, ze za swoj (z piwnica 50m2) wydali okolo 350.000. Oczywiscie wazne jest jakie materaily wybieracie, ale liczac tak srednio (Porotherm plus ocieplenie 15cm styropianu plus dach pokryty dachowka ceramiczna sredniej klasy). Bardzo mnie ciekawi jak Wam wyliczaja firmy? Moja chce podobnie jak u Artort'ow (z tym ze ja nie robie piwnicy) i zastanawiam sie czy to nie za duzo. Do kredytu robila mi wycene kobieta i twierdzi ze da sie to zrobic za 250.000-300.000 maks.
Poradzcie, jak to jest u Was? Pozdrawiam serdecznie wszystkich
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

U nas podobnie jak u Artortów brak postępu prac. Wprawdzie więźbę mamy od tygodnia, ale cieśle kończą inny dach. Z nudów popstrykaliśmy dzisiaj chyba wszystkie pomieszczenia.
Obrazek
gabinet
Obrazek
garaż
Obrazek
garderoba
Obrazek
hol
Obrazek
garderoba
Obrazek
korytarz
Obrazek
wc
Obrazek
łazienka duża
Obrazek
kuchnia
Obrazek
pokój na prawo od schodów
Obrazek
sypialnia z garderobą
Obrazek
pokój nad salonem
Obrazek
salon
Obrazek
schody
Obrazek
strych
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Do Przemkad:
Już pisałam (str. 8)mamy umowę na stan surowy otwarty z blachodachówką, bez piwnicy, ocieplenia i murowania ścianek działowych na 203 tys.
Murujemy z Ytonga 36 cm w Zamościu woj. lubelskie.
karolinak1
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 01 lip 2010, 23:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: karolinak1 »

Czesc super domek , chcialam zapytac czy podnosiliscie poddasze wyzej, czy normalnie tak jest, mamy dylemat zwiazany z tym czy podnosic czy nie. A jak sprawa konstrukcji dachu, chodzi o te stalowe elementy. Pa pozdrowionka
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Ściany poddasza podnieśliśmy o jeden pustak, chodzi o wygodę pod skosami. Ze względu na podmokły teren nie możemy niestety położyć dachówki ceramicznej, bo jest za ciężka. Pod blachodachówkę nie trzeba tych stalowych konstrukcji.
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

pozdrawiamy i przesyłamy najnowsze fotki

Obrazek
Kuchnia
Obrazek
Kuchnia
Obrazek
Salon
Obrazek
Jadalnia
Obrazek
Pralnia na poddaszu, przy strychu
Obrazek
Duża łazienka
Obrazek
Również duża łazienka
Obrazek
Łazienka przy sypialni
Obrazek
Widok ogólny (od strony południowej, z cokołem)
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

Zapomniałam dopisać: proszę zwrócić uwagę na obniżenia sufitu nad oknami w salonie, jadalni i kuchni. One muszą być, ponieważ jest to docieplenie od spodu balkonów - czyli warstwa styropianu. Nad jednym oknem w salonie nie jest konieczne, ale głupio wyglądało, gdy tylko nad jednym tego nie było. Wymyśliliśmy, że umieścimy tam halogeny, aby miało to jakiś jeszcze sens estetyczny.
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Pięknie już jest, nie mogę sobie wyobrazić jak elegancko będzie, gdy skończycie:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości