Projekt domu - Kadet

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
gosia
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2010, 20:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: gosia »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witam. Jestem żeńską połówką artortów. Wysyłam fotki z bramą garażową. Dach jest antracytowy, czyli właściwie czarny, a okna ciemny mahoń.
rado
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: rado »

Mój projekt włanśnie jest adaptowany przez architekta, tylko to potrwa bo mam dużo zmian w środku :)
Co do stropów nie miala jak na razie żadnych uwag nawet z tym co sobie wymyślilismy :)

A powiedzcie z tym pustakiem wiecej na górze to podczas budowy zrobiliscie czy jeszcze na etapie adaptacji projektu ?
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

W czasie budowy.
rado
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: rado »

Ok dzięki.
Powiedzice jeszcze czy zmieniac (dodwac u architekta ) rury wod-kan do zlewu jesli chcialbym miec go na srodku kuchni czy na etapie budowy myslec o tym?
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Na etapie budowy wiele rzeczy wychodzi na światło dzienne. Dzięki "artortom" wiemy już np., że okno w kuchni jest za duże, żeby pod nim zmieścić szafki z blatem. Daj sobie spokój z planowaniem wszystkiego na etapie adaptowania, bo nie ustrzeżesz się pomyłek i poza tym za każdą zmianę się słono płaci. Kto będzie sprawdzał, czy przeniosłeś zlew na prawo, czy na lewo...
Nasz kierownik budowy zasugerował, żebyśmy nie stawiali ścian działowych i dopiero po wybudowaniu wszystkich nośnych zdecydowali jak podzielić poszczególne pomieszczenia. Mówił, że jak już trzydzieści lat buduje nigdy nie zdarzyło mu się, aby inwestor kazał stawiać ściany działowe zgodne z projektem.

Do GOSI "ARTORT"-
tylko dla zdjęć Waszego kadeta odwiedzam tę stronę kilka razy dziennie. Pięknie :D
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Mam pytanie do "artortów"- co kładziecie na fundament?
rado
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: rado »

Ja również dla fotek zaglądam tu tak często zawsze myslać że może jakieś nowe już sie pojawiły :)
gosia
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2010, 20:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: gosia »

Witajcie. Naprawde ciesze sie, ze sie Wam podoba nasz kadet. Na cokol polozymy imitacje kamienia z betonu taka, aby byla nieco kontrastowa i nie zlewala sie z elewacja. Za jakis czas znowu damy fotki, a na razie czekamy na balustrady balkonowe - no, wtedy bedzie wygladal :D . Na balkonach mamy juz polozony gres, nieustajaco robia gladzie, ale w piwnicy polozony jest gres i nawet raz jest juz pomalowane, w trakcie jest robienie przydomowej oczyszczalni. A Tamatarow zapraszamy, aby znow przyjechali na zywo sobie obejrzec, daleko nie maja.
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Gosiu!
Dzięki za zaproszenie. Niech się tylko wakacje zaczną to chętnie Was nawiedzimy. U nas skończyli murować parter i zaczynają ze stropem. Oby się ten upał jak najdłużej utrzymał, wtedy zdążymy do jesieni.
Czekamy wszyscy na dalsze wieści z budowy i pozdrawiamy
tamatar
zejnowski
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2010, 10:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: zejnowski »

Witam wszystkich serdecznie,
właśnie z narzeczoną staliśmy się dumnymi posiadaczami ziemskimi ;) mamy plan za około 2-3 lata się wybudować, ale już dzisiaj planujemy kilka rzeczy i orientujemy się przede wszystkim. Szukamy na razie jakiegoś projektu no i wpadł nam w oko właśnie kadet i już pojawiają się pytania. Oczywiście najważniejsza to cena, jeżeli możecie się podzielić każdy ile ma zamiar i/lub przeznaczył już na realizację tego projektu. Dodam, że sporo damy sobię rade zrobić sami, np elektryka odpada bo się tym zajmuję + jeszcze kilka innych mniejszych rzeczy też mi odpadnie, ale to już raczej przy wykończeniu. Na razie chciałbym się od was drodzy koledzy i koleżanki dowiedzieć szczególnie koszt SSO, będę wdzięczny za pomoc gdyż jest to jeden z podstawowych czynników na ew. wybór tego projektu.

Pozdrawiam wszystkich i życzę słonecznej pogody ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości