Wyposażenie kuchni

Praktyczne porady i spostrzeżenia z placu budowy. Pytania o izolację, konstrukcję ścian, dachu, stropu.... i o fachowców ;)
Czerw
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2015, 12:10
Kontakt:

Wyposażenie kuchni

Post autor: Czerw »

Nie wiem za bardzo gdzie miałbym umieścić ten wątek, więc wrzucam go tutaj.
Chcę wyposażyć swoją kuchnię w stylu nowoczesnym, nie wiem od czego zacząć. Nie wiem co teraz jest na topie jeśli chodzi o AGD i nie tylko.
mirm
Murarz
Posty: 67
Rejestracja: 07 wrz 2017, 08:36

Re: Wyposażenie kuchni

Post autor: mirm »

W studio mebli kuchennych powinni doradzić jakie będzie najlepsze wykończenie oraz na jakie wyposażenie kuchenne powinniście postawić. Wiele firm obecnie specjalizuje się w sprzętach własnie dla firm i czasami warto jest na nie postawić. Sugeruję również stawiać tutaj na jakość bo kuchni nie montuje się co roku ale jest to rozwiązanie na dłużej. Meble gotowe nigdy nie będą tak wygodne i nigdy nie będa wygladały tak dobrze jak meble na wymiar
bszambelan35
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:33
Kontakt:

Re: Wyposażenie kuchni

Post autor: bszambelan35 »

Bardzo fajnie w kuchni prezentuje się też płyta gazowa Optima od Solgazu. Mamy model 4+1 i robi to wrażenie. Ukryte palniki wpływają mocno na wygląd ale i na bezpieczeństwo - nie ma otwartego płomienia. Wygląd indukcji ale gotowanie jak na gazie - to moim zdaniem zaleta. I do tego całkiem fajnie przemyślany sposób sterowania płytą. Coś innego, jeżeli chodzi o gazówki.
Rejk
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:09
Kontakt:

Re: Wyposażenie kuchni

Post autor: Rejk »

Meble na wymiar będą idealnym rozwiązaniem, gdy szukasz zestawu nie tylko doskonale pasującego do posiadanej kuchni, lecz także solidnego. Mogąc wybierać wśród różnych materiałów, możesz zdecydować się na rozwiązania, które posłużą ci przez wiele lat.

Jeśli chodzi o mnie to uwielbiam kuchnie klasyczne.
Obrazek

Najlepiej po prostu przejrzeć sobie portfolio poszczególnych firm wykonujących meble na wymiar oraz zdecydować się na firmę, której meble podobają nam sie najbardziej. Nie kierować się przy tym również ceną ale przede wszystkim jakością zastosowanych materiałów.
Andrzejj
Majsterkowicz
Posty: 48
Rejestracja: 15 wrz 2017, 06:57
Kontakt:

Re: Wyposażenie kuchni

Post autor: Andrzejj »

Eleganckie meble, chociaż sam wolę bardziej nowoczesne klimaty. Podobają mi się meble fornirowane, z surowego drewna. Ewentualnie klasyczne połaczenie bieli z czernią, które chyba nigdy nie wyjdzie z mody.
Jak na przykład projekt kuchni poniżej.
Meble na wymiar mają moim zdaniem więcej zalet
możliwośc dopasowania mebli do wybranego pomieszczenia
lepsza jakosć zastosowanych zawiasów oraz samych mebli
możliwośc personalizacji wnętrza
jak rownież zabudowy pod sam sufit ( co nie jest możliwe w przypadku mebli gotowych).
Warto jest zastanowić się nad oświetleniem: https://sklep.flexgips.com/pl/c/Wneki-oswietleniowe/24 Ciekawe możliwości oświetlenia sufitowego znajdziecie na tej stronie.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lut 2024, 14:44 przez Andrzejj, łącznie zmieniany 2 razy.
teltes
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 19 sie 2021, 09:07

Re: Wyposażenie kuchni

Post autor: teltes »

Obie kuchnie ładne, jednak jeśli miałbym wybierać, to bardziej podoba mi się ta pierwsza tradycyjna. Wydaje mi się poza tym, ze kuchnia ta raczej nie straci swojego wyglądu na przestrzeni lat oraz będzie zawsze ,,na czasie". Obecnie mam kuchnię w podobnym stylu. Jak również w podobnym niestandardowym kolorze (chyba nawet inspirowaliśmy sie podobnymi zdjęciami).
ArekS
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2021, 15:52
Kontakt:

Re: Wyposażenie kuchni

Post autor: ArekS »

bszambelan35 pisze: 30 gru 2019, 13:38 Bardzo fajnie w kuchni prezentuje się też płyta gazowa Optima od Solgazu. Mamy model 4+1 i robi to wrażenie. Ukryte palniki wpływają mocno na wygląd ale i na bezpieczeństwo - nie ma otwartego płomienia. Wygląd indukcji ale gotowanie jak na gazie - to moim zdaniem zaleta. I do tego całkiem fajnie przemyślany sposób sterowania płytą. Coś innego, jeżeli chodzi o gazówki.
Optima to teraz starszy sprzęt. Poszli oni już do przodu z tego co wiem. Ja w kawalerce (dom dopiero sie buduje) mam za to ich piekarnik Sp 34 Pm. Takie troche kombo. 3w1. Piekarnik, mikrofala i parowar w jednym urządzeniu. Trochę niespotykane rozwiązanie. Ja nie spotkałem innej firmy z takim urządzeniem. W mniejszej kuchni to rewelacyjne połączenie funkcjonalności.
KOPTER
Majsterkowicz
Posty: 31
Rejestracja: 20 gru 2022, 13:37
Kontakt:

Re: Wyposażenie kuchni

Post autor: KOPTER »

Oj wiele rzeczy dobrze jest wziąć pod uwagę:
- Rozplanowanie kontaktów jest niezwykle ważne. 5 cm w ostatecznym rozrachunku robi różnicę
- Między szafką rtv a telewizorem na ścianie trzeba pomyśleć o "rynnie" w ścianie którą idą przewody (prąd, tv, hdmi itp.)
- Umiejscowienie światła sufitowego bierzcie pod uwagę uwzględniając gdzie będą stały szafy
- Wysokość szafki rtv jeśli chcecie ją podwieszać to uwzględnijcie wysokość robota odkurzającego jeśli takowy planujecie kupić lub macie aby nie miał problemu wjechać pod nią
- Szafek w łazience nigdy za dużo
- Do łazienki jako blat polecam zdecydowanie ten blat taki cienki z plastiku który stosuje się w kuchniach. Solidny, woda nie straszna. Szafki się rozpadną a blat zostanie.
- Zmywarka must have 60cm szerokości. Powiedziałbym, że nawet te 60cm to jest mało

Jesli chodzi o ceramikę, to polecam ceramikę Bolesławiecką: https://andyceramika.pl Ceramika najwyższej klasy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości