Projekt domu - Kadet

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
karolinak1
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 01 lip 2010, 23:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: karolinak1 »

No ARTORCI prosimy o wiecej fotek ,jak dokonczyliscie ta lazienke na gorze, salonu ,korytarzy , no i tych drzwi jak wygladaja takie wysokie . Sami chetnie bysmy przyjechali obejrzec Wasz piekny domek ale troche za daleko , bo my jestesmy z Kielc , ale moze jeszcze przed rozpoczeciem naszej budowy uda sie nam podjechac i obejrzec , Pa pozdrowionka
Rene123
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: 26 mar 2011, 19:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: Rene123 »

Witam wszystkich KADETOWICZÓW!!!!!!!
Domek jest przepiękny!
Do panstwa Tamatar, Artortów!
Prosimy o wiecej zdjęć!
Czekamy ze zniecierpliwieniem:) :D
Mam również pytanie techniczne, jak wysoki jest poziom piętra, bo skoro okna na górze są na 220 plus 150 łuk, a na zdjeciach widać jeszcze sporo miejsca nad oknami do sufitu, to wydaje się że sufit jest calkiem wysoko? czy to tylko perspektywa fotograficzna?
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

u nas w najniższym pomieszczeniu na piętrze czyli pokoju nad garażem od posadzki do sufitu jest ok 260cm pozostałe pomieszczenia mają około 280cm ale u nas jest dołożona jedna warstwa pustaków w ściance kolankowej chociaż tak na zdrowy rozsądek nie powinno to chyba zmienić wysokości sufitów tylko "podciągnąć" skosy no i niestety powiększyć i tak ogromny strych....
sprawdziłem w projekcie pokoje na górze powinny mieć oryginalnie 278cm wysokości (finalnie)
pozdrawiamy
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obiecaliśmy zdjęcia drzwi. Dołączyliśmy fotkę wykończenia balkonu, ponieważ nie da się zrobić wg projektu. Pozdrowienia.
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

heyka artorty :-)
bardzo ładne drzwi, i właśnie macie ten świetlik u góry..... my wahamy się czy robić drzwi na zamówienie wyższe, czy standardowe i "oszukać" wysokość gzymsem w elewacji tak jak nam proponuje wykonawca.
wybraliśmy drzwi wejściowe z firmy AFB, tylko że za nadwymiar policzyli nam dodatkowo 2250zł. :-( trochę dużo :-(
balkony przy lukarnach jakoś podobnie nam obrobili tylko trochę niżej schodzi dach (mamy dalej od ściany wypuszczone krokwie bo mniejszy ciężar niż u Was z ceramiką)
do dzisiaj zrobiliśmy kanalizację, elektrykę i rozciągają nam CO - czyli mamy gdzieś tyle co Wy w tamtym roku w marcu jak u Was byliśmy.... ;-)
Obrazek
wczoraj usłyszałem coś miłego - otóż pan zakładający instalację CO stwierdził, że to bardzo fajny projekt jest...
dużo domów już robił ale u nas w KADECIE wszystko jest poukładane tak jak powinno być... :D
i nie miał interesu mi tego mówić bo nie ja mu bezpośrednio płacę ... ;)
heyka lena:
a co tam słychać u naszych przyjaciół spod Warszawy?? robicie już coś??

pozdrawiamy wszystkich
lena
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2010, 20:59
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: lena »

Witam.
Dawno nie wchodziłam na forum.
My stanęliśmy na załatwianiu spraw papierkowych :(
Mamy nadzieje że do września wszystko uda się nam załatwić gdyż właśnie na wrzesień jesteśmy umówieni z murarzami naszego Kadecika.
Tak więc my na razie czekamy , ale widzę że pracę u innych się szybko posuwają :))
Fajnie jest zobaczyć nowe zdjęcia, już się nie mogę doczekać:)

Pozdrawiam
Lena
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

Witam. Moje dziecko prosi mnie, aby napisać o korzyściach płynących z posiadania piwnicy. Po prostu kupiliśmy stół do tenisa stołowego i dzieciaki (i nie tylko) schodzą i grają, postawili fotele wędkarskie, znieśli płyty oraz magnetofon i zabierają tam swoich gości. :D Jest fajnie, ale działka nadal wygląda nieciekawie (jest już przynajmniej spryskana i czekamy, aż będzie można siać trawę). Zaczęliśmy też wykańczać taras, postanowiliśmy go sporo powiększyć. Niestety, chyba nie damy rady zrobić w tym roku kostki przed domem. Ale zatrzymują się teraz jacyś przejeżdżający ludzie i pytają, co to za projekt, jaki to jest numer koloru elewacji, z jakiej firmy jest dachówka. Miło nam jest, bo wyraźnie dom się podoba. I dodam jeszcze, że wygodnie się w nim mieszka. :D
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Wasz dom jest w rzeczywistości ładniejszy niż go widać na zdjęciach
Wiem co mówię :-) bo jakieś 2 tyg temu przejeżdżaliśmy przez przypadek przez Wasze okolice (a że było już późno i my też nie mieliśmy czasu to nie chcieliśmy robić Wam afery i nalotów) i podjechaliśmy tylko pod Waszą działkę zobaczyć co nowego ;-)
na działce taki trochę ucywilizowany księżyc ;-) aleeee DOM widać z daleka :-)
już nie możemy doczekać się kiedy my będziemy na takim etapie

pozdrawiamy serdecznie
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

No wiecie.... Mogliście wstąpić, nic by się nie stało. Rzeczywiście dom widać z daleka jadąc szosą lubelską. Dziękujemy za uznanie, cieszymy się, że podoba się znajomym i nieznajomym. Już kilka osób pytało o numer telefonu projektanta wnętrz, więc uznaję to za komplement dla nas, którzy wykańczanie domu przypłacili zbyt wczesną siwizną, nieprzespanymi nocami, kłótniami, ale wszystko urządzali sami i efekt jest niezły. Dobrze, że mamy to za sobą, czego wszystkim kadetowiczom życzymy.
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

mieliśmy wielką ochotę ale naprawdę wypadło to całkiem przypadkiem a poza tym było już późno....
ale co się odwlecze..... ;-)
my wykańczamy się wykończeniówką ..... nie od parady tak to się nazywa ;-)
dobrze, że mamy wykonawcę, który dopina wydawałoby się niemożliwe do wykonania założenia wyglądu pomieszczeń i realizacji instalacji. Sami zagmatwaliśmy sobie wszystko wepchnięciem w dom instalacji wentylacji mechanicznej - czy warto było napiszemy kiedyś jak już będziemy mieszkać. Ze zmian o których już pisaliśmy to wstawiliśmy okno nad klatka schodową i możemy już pochwalić się jak to wyszło w realu (początkowo miał być tylko świetlik ale odradził nam go wykonawca)Obrazek
daje to dużo światła tak jak chcieliśmy
tak jak pisaliśmy zmniejszyliśmy też rozmiar okien od północy - w kuchni i gabinecie (straciła na tym niestety elewacja) ale na pewno poprawiła się funkcjonalność i ustawność tych pomieszczeń zresztą okna 150 x 150 są w zupełności wystarczające
Obrazek
no i mamy już prawie skończony garaż ;-)
Obrazek
pozdrawiamy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 37 gości