Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
korpol
Domator
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: korpol »

Bławatek na pomorzu rośnie... w siłę
Obrazek
AHJ
Domator
Posty: 16
Rejestracja: 05 lut 2012, 14:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: AHJ »

Witam wszystkich Bławatkowiczów,

Korpol czy mógłbyś podać koszt jaki ponieśliście do aktualnego stanu budowy wyszczególniając etapy ( fundamenty, mury itp) robocizna itp. Jestesmy w trakcie szacowania kosztów i bardzo zależy nam aby poznać ile w rzeczywistości kosztują poszczególne etapy prac wraz z robocizną.
Dziekuję za informacje. Pozdrawiam i powodzenia.
Czekamy na kolejne zdjecia z zewnatrz jak i wewnąztrz BŁAWATKA:)
korpol
Domator
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: korpol »

AHJ wysłałem Tobie na prv info o kosztach jakie ponieśliśmy.
Pozdrawiam
Iwonka07SR
Żółtodziób
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:01
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Iwonka07SR »

20130207_081345.jpg
Załączniki
20130130_194906.jpg
20130209_163053.jpg
20130209_165839.jpg
salcia
Domator
Posty: 67
Rejestracja: 24 kwie 2010, 10:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: salcia »

A to nasze schody
Obrazek

Obrazek
bławatek
Domator
Posty: 12
Rejestracja: 31 paź 2011, 14:04
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: bławatek »

ślicznie wykończone bławatki :D , prosimy o jeszcze więcej zdjęć :)
mloda84
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 08 paź 2012, 17:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mloda84 »

mega sa te schody wizytowka domu:)
salcia
Domator
Posty: 67
Rejestracja: 24 kwie 2010, 10:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: salcia »

A oto moja kuchnia ;)
Obrazek

Obrazek
hunter841
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: hunter841 »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie :)
Nie miałam chwili wolnej, aby zajrzeć na forum, a winna jestem odpowiedź na pytanie od Hikielossa. Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale ciągle pracy jest wiele.
Jak już pisałam, mąż i ja zaczęliśmy „działać” w Bławatku, gdy na parterze były szkielety ścianek działowych, a na piętrze jedna otwarta przestrzeń. Wyglądało to mniej więcej tak, jak na zdjęciach poniżej – tylko oczywiście dach był gotowy, czego na tym zdjęciu piętra nie ma i zamiast prowizorycznych słupków podporowych, były już te porządne, stałe podpory w odpowiednich miejscach. A na zewnątrz dom wyglądał tak, jak na zdjęciu poniżej, czyli były ściany pokryte odpowiednią folią i wstawione okna.

Od tego momentu ekipy mieliśmy jeszcze do:
- instalacji wod.-kan.-gaz.
- wylewki
- przygotowania instalacji grzewczej (ogrzewanie podłogowe na parterze i grzejniki ścienne na piętrze)
- zainstalowania pieca grzewczego
- wykonania elewacji pucem

Resztę wykonał mój mąż z moją skromną pomocą ( na ile mogłam i w czym mogłam, to pomagałam). Ale cały ogrom tej pracy to zasługa mojego dzielnego i zdolnego męża.
A to lista tych prac:
- zaimpregnowanie całej konstrukcji drewnianej środkiem chroniącym przed owadami i pożarem
- postawienie szkieletu ścian działowych na piętrze
- wybudowanie sufitu na piętrze/ podłogi strychu
- zrobienie ścian działowych z płyt kartonowo-gipsowych, zamontowanie narożników
- ułożenie wełny w ścianach, na stropie i połaciach dachowych ( ocieplenie i wyciszenie )
- ułożenie styropianu na elewacji i zaciągnięcie klejem
- pomalowanie podbiciówki
- ułożenie styropianu pod wylewkę
- wykonanie instalacji elektrycznej
- wykonanie instalacji alarmowej
- wykonanie instalacji wentylacyjnej
- szpachlowanie i czyszczenie ścian
- zainstalowanie kominka ( oczywiście samego wkładu, do obudowy przyjdzie fachowiec)
- obłożenie konstrukcji schodów płytami karton – gips.
- wstawienie bramy garażowej
- obrobienie szpalet okien
- wstawienie ościeżnic drzwi
- zamontowanie parapetów
- malowanie
- ułożenie paneli w pokojach
- ułożenie płytek
- biały montaż
- zamontowanie grzejników

Bardzo ważne było też to, że bardzo pilnowaliśmy wydatków od samego początku budowy. Zawsze wieczorem było podsumowanie dnia, bo gdy wydaje się pieniądze tysiącami, łatwo i szybko można „popłynąć”. Ciągle monitorowaliśmy ceny, a mąż pilnował, aby ekipy szanowały materiał. Na budowie byliśmy codziennie, przynajmniej raz, a często i dwa.
Tak budowaliśmy naszego Bławatka. Prace wykończeniowe trwają. Jeszcze dużo do zrobienia, ale to już się wydaje i tak z górki, jak przypomnę sobie wcześniejszy trud. ( Ot, choćby konieczność wniesienia całego transportu płyt kartonowo-gipsowych na cały dom w dwie osoby – przy czym jedną z tych osób była moja skromna 55-kilogramowa osoba -, czy rozładowanie i wniesienie na piętro całej ciężarówki wełnianych bali). Jutro postaram się zamieścić zdjęcia wnętrz.
Mam nadzieję, że pomogłam :) Pozdrawiam!


Obrazek

Obrazek
hunter841
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: hunter841 »

Mam pytanie do Iwonka07SR. Masz piękną tapetę przy schodach. Już raz ją widziałam w telewizji, w jednym z programów o gotowaniu i strasznie mi się spodobała. Niestety do tej pory nie udało mi się znaleźć jej z żadnym sklepie. Napisz proszę gdzie ją kupiłaś i jak się nazywa ten wzór oraz jaka firma ją produkuje. Zachęcona pięknym efektem u Ciebie, wznowię poszukiwania tapety :) Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości