Projekt domu - Virgo II

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Virgo II

Post autor: admin »

wojtusj
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2010, 14:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: wojtusj »

Witam

Parę dni temu kupiłem projekt domu Virgo II i moje pierwsze uwagi to:

1. Określenie wyamgań co do wytrzymałości na ściskanie pustaków na ściany na poziomie 10-15 kPa to chyba przesada. Eliminuje to z materiałów np. beton komórkowy.

2. Komin od kominka w różnych częściach projektu znajduje się albo w sypialni, albo w salonie :-) - to przydałoby się poprawić, bo wygląda to nieco mało profesjonalnie.

3. Pion kanalizacyjny w ścianie nośnej na środku sypialni - to też mało fortunne rozwiązanie.

4. No i strop na poddaszu - nie macie litości dla kieszeni inwestora - nie lepiej popracować trochę i zaprojektować lekką konstrukcję.

Poza tym bardzo fajny projekt.

I obym zdania nie zmienił jak zacznę budowac ...

wojtusj
grzes1-g1
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: grzes1-g1 »

witam ja też jestem zainteresowany zakupem i budową VIRGO II chciałem budować z YTONGA czy można , docieplenie 15 styropian, czy to dobre rozwiązanie, ogrzewanie w całym domu podłogowe z pompy ciepła ziemnej, rezygnacja z kominka proszę o uwagi i spostrzeżenia dziękuję Grzegorz
wojtusj
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2010, 14:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: wojtusj »

Ja myślę, że sie da budowac z Ytonga. Przy takim domu 10 MPa to spory nadmiar. Ytong + 15cm = ciepły dom, a to powoduje, że PC staje się ekonomicznie nieuzasadniona. Rezygnacja z kominka? A po co, nawet jak nie chcesz nim grzać, to fajnie w zimie posiedziec przy ogniu.
jarii1977
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2010, 02:15
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: jarii1977 »

Witam "Virgowiczow" :D
Czy jest ktos kto juz wybudowal Virgo II?
Czy mozna prosic o jakies zdjecia wnetrza oraz wiecej konemtarzy.
Planujemy rozpoczac budowe latem i fajnie byloby zobaczyc jak to wszystko wyglada w realu.
Pozdrawiam
Sylwia 1000
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: Sylwia 1000 »

Witam wszystkich Virgowiczów.
Jesteśmy z mężem na etapie stanu surowego otwartego(czyli bez okien).
Dokonaliśmy drobnych przeróbek, ale nic większego nie zmienialiśmy.
Jestem tylko przerażona z kwoty końcowej tego etapu, i tak szerze mówiąc zastanawiam się czy na resztę starczy 300 tyś.
Ja mogę się nawet założyć,że nie. I nie chodzi o to co będę wymyślała w środku.Będzie skromnie, ale gustownie.
Postaram się o jakieś zdjęcia z naszych prac.
Pozdrawiam wszystkich.
rado
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: rado »

jaka wyszla wam kwota za stan surowy ?
Sylwia 1000
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: Sylwia 1000 »

Stan surowy kosztował nas 150tyś.
Muszę jeszcze podkreślić,że etap budowy domu zleciliśmy firmie, która bardzo mało nas skasowała( w porównaniu z innymi rejonami).Co do błędów z wyjścia kominka,to mąż to wychwycił i coś z tym zrobił.Nie mogę go namówić na ploteczki na waszym forum.Najdroższy był oczywiści dach.Założyliśmy dachówkę w takim kolorze jak jest w projekcie.Zresztą nasz dom będzie na zewnątrz wyglądał tak jak na fotkach.
Podpowiem wam jeszcze co do okien balkonowych zaokrąglonych.Mamy zamiar założyć rolety zewnętrzne ale chowane,więc pojawił się problem bo są łuki.Roleta była by kanciasta, a ja bardzo chciałam żeby po ściągnięciu rolet okno nadal wyglądało na zaokrąglone.
Miły Pan zajmujący się montażem okien podpowiedział nam że istnieje jedna firma która robi nadproża.
Jak ktoś będzie chciał namiary z chęcią podam.
Pozdrawiam.
Sylwia 1000
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: Sylwia 1000 »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
wisienka6
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2010, 17:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: wisienka6 »

Witam:)
mam pytanie co do zdjęć czy więcej zdjęć mogłabyś przysłać mi na maila?? wisienka6@wp.pl
A co do ceny - orientacyjnie ile kosztował sam dach???
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości