Projekt domu - Kadet

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
przemekad
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: przemekad »

Witam Kadetowiczow
Mam pytanie o rade i pomoc, zwlaszcza osob adaptujacych (tak jak ja w tej chwili) lub tez juz budujacych. Moj architekt adaptujacy wpadl na pomysl ze w salonie, pod schodami jest potrzebna dodatkowa sciana nosna (podtrzymujaca schody a zwlaszcza strop nad salonem). Kobieta mowi, ze strop (nieistotne czy Teriva czy monolit) na czyms musi sie trzymac. A w tym miejscu pomiedzy lewa sciana domu a najblizsza sciana nosna na wysokosci schodow jest... najpierw dziura na schody wlasnie, a za nimi dopiero sciana podpierajaca schody pomiedzy dwoma ciagami schodow. Kobieta mowi ze dopiero na tej scianie mozna oprzec strop, ale przed nia jest dziura wiec ona sie boi tak "w powietrzu" robic. Dlatego tez proponuje albo dodatkowo sciane nosna pod schodami w salonie, albo przynajmniej slupek w rogu przy wejsciu do salonu i podciag w pod schodami w kierunku kuchni. Nie wiem czy wystarczajaco jasno napisalem o co mi chodzi? Oczywiscie wcale mi sie to nie widzi, bo nie chce zmniejszac salonu, ani montowac tam watpliwej urody slupkow. Poza tym cos jej nie wierze, bo jesli architekt projektujacy tak to wymyslil jak jest, a co najwazniejsze ludzie juz tak buduja i trzyma sie, to cos mi tu nie gra. Mam prosbe do wszystkich o zdanie. Moze tez zapytacie swoich architektow adaptujacych i wspolnie dojdziemy czy warto cokolwiek zmieniac?
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
A... A moge prosic Artort'a jako "najbardziej zaawansowanego przodownika budowlanego" o jeszcze kilka zdjec, zwlaszcza strychu (z krotkim opisem co to za pokoj). Ciekawe jak postep prac...Dzieki!
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

U nas taka sciana podtrzymujaca jest, poniewaz mamy normalna klatke schodowa. Ta sciana od strony jadalni wyglada swietnie, bedzie mozna przy niej postawic komode lub kredens, ale od strony korytarza niestety zwezila nieco to pomieszczenie, wiec nie zmieszcza sie tam szafy. Zreszta miejsca na rozne szpargaly i tak jest duzo w tym domu. Nie wiem, jak by to bylo, gdybysmy tej sciany nie mieli, wiec nie pomoge. Zdjecia niedlugo wyslemy, ale czekamy, az beda gladzie na scianach - lepiej pokoje beda sie prezentowac. Na razie sa tynki,wylewki na podlogowce, na gorze podwieszaja sufity. Z zewnatrz jest otynkowany, ale nie pomalowany. Zaczynamy robic ogrodzenie. Fotki wkrotce.
przemekad
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: przemekad »

No to super. Ale o ile pamietam zrobiliscie schody odwrotnie (nie od prawej do lewej jak w projekcie, a z lewej do prawej tak, aby zmiescic piwnice. I u Was faktycznie ta sciana niewiele przeszkadza, bo pod lewa czescia chodow (ta od salonu-u Was nizsza) i tak niewiele sie zmiesci. Zmienia nieco sytuacje fakt, jesliby ktos chcial zabudowac przestrzen pod wyzsza czescia schodow (w oryginale od strony salonu). Ciekawe co na to inni? Jak inni adaptujacy architekci poradza sobie z ta sprawa?
Artort-Z niecierpliwoscia czekam na fotki. Dom z zewnatrz wyglada swietnie. Mam nadzieje, ze wewnatrz bedzie rownie sliczny!!!
Serdecznie pozdrawiam
rado
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: rado »

I jak tam idzie budowa Kadeta? może ktoś da jakies nowe fotki ???
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

Przesylam fotki, zgodnie z obietnica.Obrazek

Obrazek

Obrazek
rado
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: rado »

Wiecej !!! Wiecej !! Daj wiecej :)
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Dom jest piękny! Tynki i kolor jeszcze dodały mu uroku.
Mogę wiedzieć, czy kolor tynku jest bardziej żółty, czy beżowy?
Kiedy wstawiacie bramę garażową?
U nas powstają dopiero ściany parteru. Przez te deszcze było trochę postoju.
Nie tracimy nadziei na słoneczne lato.
Pozdrawiamy Kadeciarzy z całej Polski :)
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

Witajcie. Brama garażowa jest już dawno, ale wtedy, kiedy ja przyjeżdżam, są robotnicy i jest zawsze otwarta. Kolor elewacji jest lekko żółtawy, taki jak na zdjęciu. Pogoda tragiczna.
przemekad
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: przemekad »

Artort!!! Dom wyglada swietnie!! Mysle ze swietnie dobraliscie kolory. Dachowka, wydaje sie ze jest czekoladowo-brazowa (czy moze zle widze na zdjeciach- z jakiej jest firmy??), kolor elewacji jasno-zolty. Zestawienie dla mnie idealne. Mozna jeszcze pokusic sie o grafitowa dachowke, z takim samym kolorem elewacji. A jak inni? Jakie kolory dachowki, elewacji, okien wybieracie?
No i jeszcze raz mecze temat watpliwosci mojego architekta adaptujacego projekt. Rado- wiem ze konczysz adaptacje- czy moze pytales swojego "adaptatora" co mysli o dodatkowej sciance podtrzymujacej schody i strop od strony salonu? Bylbym wdzieczny za informacje.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

U nas gość adaptujący nie zauważył mankamentów dotyczących stropu. Nie jestem jednak pewna, czy dokładnie sprawdził wszystkie parametry. Z tego, co pisze "Przemkad" wydaję się to logiczne, ze strop musi się na czymś opierać. Byłoby dobrze, gdyby się ktoś jeszcze wypowiedział. Może zapytać architektów z "domowych klimatów"?
My mamy zaufanie do naszego kierownika budowy i zdajemy się na jego wiedzę i doświadczenie. Póki co nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. Dalej zobaczymy :)
Co do koloru elewacji uważam, że kolorystyka zaproponowana przez "domowe klimaty" jest doskonała. Próbowaliśmy przemalować Kadeta na różne inne wersje kolorystyczne chyba za pomocą "fotodekoratora" i efekt za każdym razem nam się nie podobał.
"Artort" postawił na bladożółty tynk i antaracytowy dach i dom prezentuje się pięknie.
Pochwalimy się tym, co udało się do wczoraj. Niestety nadal leje i jak tak dalej pójdzie nie skończymy do jesieni :oops:
Pozdrawiamy weekendowo:)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości