Projekt domu - Kadet

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

Witam. My powiekszylismy lazienke na dole, aby wszedl prysznic (kosztem spizarki). Powiekszylismy tez nieco sypialnie na gorze kosztem garderoby, ktora i tak nadal jest spora, wykroilismy z tzw. strychu pralnie, nie zrobilismy w duzej lazience zaprojektowanej sciany na wprost wejscia. Stan prac na dzisiaj: drewniane podlogi sa zrobione i zamontowane drzwi wewnetrzne, polozony gres w garazu. Zostaly poprawki malarskie, bialy montaz, listwy przypodlogowe, garderoby, fugi w garazu i na parterze, montaz oswietlenia, sprzatanie i sie wprowadzamy. Niestety pogoda znow nie sprzyja pracom na zewnatrz, wiec na razie topimy sie w blocie i tak naprawde to chyba bedzie glowny powod opoznienia przeprowadzki - nie da sie tak mieszkac. Nie przyjechaly jeszcze zamowione meble, bez ktorych tez sie nie obejdziemy. Ale moze naprawde bedziemy ostatnia sobote pazdziernika spedzac w nowym domu....
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Rekuperator

Post autor: tamatar »

Witajcie!
Mam pytanie: Czy ktoś z Was planuje zamontowanie rekuperatora w naszym Kadecie?
przemekad
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:37
Kontakt:

Konstrukcja stalowa dachu

Post autor: przemekad »

Konstrukcja stalowa dachu
Jak pisalem wczesniej mialem problem z konstrukcja stalowa dachu. Przebrnalem przez ten problem (mam nadzieje) wiec pisze dla wszystkich zainteresowanych.
Po pierwsze- problem. Wyceniono mi kostrukcje stalowa. Probowalem w kilku firmach stalowych, ale niestety wszedzie (o dziwo) cena byla bardzo zblizona- pomiedzy 18.000 a 20.000 plus VAT. Cena oczywiscie zbijala mnie z nog, wiec szukalem dalej. W koncu w jednej z firm stalowych znalazl sie mily czlowiek ktory wytlumaczyl mi o co chodzi.
Po drugie- dlaczego tak drogo? Konstrukcja zaplanowana jest do zespawania z dwoch ceownikow (tak zeby po zespawaniu stanowily przekroj kwadratu o bokach 140x140). Ceowniki te maja byc tzw ekonomioczne (oczywiscie dla obnizenia kosztow). A ze ekonomia stoi czesem na glowie, niestety w Toruniu (mimo ze to miasto moze nie najwieksze ale znowu do malenkich nie nalezy) nikt nie ma ceownikow ekonomicznych na stanie, a sprowadzenie ze Slaska tylko dla mnie przedraza bardzo konstrukcje, wiec wszyscy proponuja konstrukcje z spawanych ceownikow normalnych, co podbija wage i cene do tych 20.000.
Po trzecie-rozwiazanie problemu. W koncu jeden czlowiek zaproponowal mi banalnie proste rozwiazanie- "Przeciez sa gotowe profile kwadratowe o bokach 140x140x4, ktorymi mozna by zastapic te spawane. Taka konstrukcja bedzie kosztowac.... ok. 13.000. Tylko kto sie Panu zgodzi na taka zamiane bez obliczen?". No wiec ja szybko telefon do Kierownika- on mi odpowiada, ze musi miec kwit potwierdzajacy rownowaznosc. Wiec ja dzwonie do Domowych Klimatow, gdzie podano mi numer tel. do Pana Domulewicza (konstuktora naszego Kadeta). Po rozmowie telefonicznej (Pan slicznie zaciaga po "wschodniemu"), za 400 zl zgodzil sie zrobic taka ocene, ktora dzis dostalem i szczesliwy zamowilem konstrukcje z elementow gotowych. A Pan Domulewicz wytlumaczyl mi, ze "...kiedys Paniiie to bylooo inaczyyyj. Ceowniki ekonomiiiiczne byly taaaaanie, a profile gotowe drogiiie, wiec zrobilem tak zeby biliiilo taaaaniiiij". Poza tym powiedzial ze poczatkowo Kadet mial tylko konstrukcje drewniana, ale kilka osob scigalo ich za to ze dom "chodzi" i pekaja scianki gipsowe. Teraz przy konstrukcji stalowej problem tez zniknal.
Po czwart oszczednosc- wychodzi okolo 6000 po odliczeniu kosztow eksperyzy, co i tak bardzo sie oplaca. Polecam moja metode, choc moze w wiekszych miastach ceny stali a zwlaszcza dostepnosc ceownikow ekonomiczych jest wieksza, i problem ten nie istnieje.
Po piate (i najwazniejsze) mamy wylany strop (ktory wlasnie wysycha) i ekipa od jutra rusza dalej- (zdjecia ponizej)
Serdecznie pozdrawiam Kadetowiczow- wybaczcie zbyt rozwlekly post. Ciekawe jak inni sobie poradzili?
PS. Wentylacje planujemy zrobic. A kto robi rolety? Czy mozna je zrobic na gorze czy tylko na dole? Bo wszyscy mowia mi, ze na gorze to technicznie niemozliwe, ale ja jak zwykle tak do konca im nie wierze...

Obrazek

Obrazek
rado
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: rado »

Moze ktos wrzuci jeszcze zdjecia :)
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

W tym tygodniu przeprowadzka!!!! Totalny kataklizm!!!!
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Trzymamy mocno kciuki!
przemekad
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:37
Kontakt:

wentylacja kuchni

Post autor: przemekad »

Mam pytanie. Jak zrobiliscie wentylacje kuchni? Oczywiscie wentylacje calego pomieszczenia zapewnia ciag idacy w lazience na dole, ale chyba nie da sie do niego podlaczyc kuchni, ktora jak zauwazylem wszyscy planuja na przeciwnej scianie (tak jak Artort'y). Czy macie dodatkowy wywietrznik podlaczony z okapu nad kuchnia idacy do dachu i wychodzacy przez niego jako "grzybek"?Jezeli tak to musi przechodzic przez garderobe?
Artort'y, trzymamy mocno kciuki za wasze nerwy i zyczymy powodzenia!!! Wklejcie zdjecia po przeprowadzce, bo wszyscy na tym forum juz chyba obgryzli paznokcie z niepokoju, "...jak w koncu wyglada ten nasz budowany Kadet w srodku...?", bo na zewnatrz dzieki Wam (Liderom Budowy, zwanym rowniez Przodownikami ;))) juz wiemy...
My rozpoczynamy powoli wiezbe... takze wiele lez i nerwow przed nami. Serdecznnie pozdrawiamy
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

Witam. W kuchni jest otwór wentylacyjny na ścianie graniczącej z łazienką, a do niego poprowadzona od okapu rura nad sufitem podwieszanym. Nie ma problemu. Nie ma tylko wentylacji w spiżarce, ale na razie nie wiemy, czy jest to jakiś problem. Najwyżej będziemy otwierać drzwi. Na razie mamy mnóstwo sprzątania, mycia, pakowania, noszenia, układania.....,ale to chyba jednak najprzyjemniejsze w tym wszystkim. Fotki zrobię, gdy będą już udekorowane okna, co może niestety nastąpić dopiero w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam wszystkich. A paznokci nie obgryzajcie ;)
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

A u nas robi się dach...
Obrazek

Obrazek

A to radosna twórczość dekarzy:)

Obrazek
karolinak1
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 01 lip 2010, 23:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: karolinak1 »

Super ślicznie !!!! Ciekawe kiedy u nas to nastąpi, czekamy z niecierpliwośćią na kolejne zdjęcia i orientacyjne koszty !!! Pa pozdrowionka i powodzenia w kolejnych etapach budowy .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości