Projekt domu - Kadet

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
rado
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: rado »

Hej jak możesz na meila przesłac to bede bardzo wdzieczny! rh18@poczta.fm
Z góry dzięki!!
A zdjęcia dodaje sie pod polem tekstu masz zakładke opcje i dodaj załącznik wiec chyba tak.
rado
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: rado »

Zdjęcia z budowy dzięku użytkownikowi " artort " są tutaj:
http://www.domoweklimaty.pl/forum/viewt ... ?f=5&t=224
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

No i co Wy na to "Kadeciarze"? Nareszcie mamy pojęcie jak wygląda nasz dom! :D
Dziękuję za zdjęcia i przeglądając je stwierdzam, że nie mogę się doczekać naszego Kadeta.
tamatar
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: tamatar »

Dzięki uprzejmości "artortów" mieliśmy dzisiaj okazję obejrzeć na żywo ich Kadeta. Serdecznie Wam za to dziękujemy :D
Zarówno bardzo uprzejmi i otwarci gospodarze, jak i ich dom zrobiły na nas bardzo pozytywne wrażenie.
Na pewno skorzystamy z cennych wskazówek ( wyodrębnienie pralni z pomieszczenia nad garażem, likwidacja okna w spiżarni i UWAGA! na okno w kuchni, które jest w projekcie za nisko podłogi)
Mamy nadzieję, że unikniemy błędów już w fazie budowania murów.
rado
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: rado »

Dokladnie nareszcie są fotki ja juz nie moge doczekać się mojego domu :)
przemekad
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: przemekad »

Witam serdecznie
Nie bede samotny w swojej opinii, ale chcialbym BARDZO podziekowac Artort'owi za odwage publikacji pierwszych zdjec na forum!!! Dzieki, jest to dla nas budujacych wielka pomoc zobaczyc jak "nasz" wspolny Kadet wyglada. Trzeba przyznac ze np. na stronie Archona jest masa zdjec ludzi budujacych. To naprawde mile i wazne...
Ale mam pytanie do Artort'a- czy widzisz jakiekolwiek niedociagniecia w projekcie? Co zmienileś? Wydaje mi sie ze zdjec, ze zmieniles polozenie schodow (zakrecaja sie z lewej na prawa a nie prawej na lewa jak w projekcie). Czyzbys zrobil tam wejscie do piwnicy (czy malej piwniczki na wino ;))) Czy to wszystko? Co z oknem w kuchni? Czy kuchnia jest tak duza jak sie wydaje? A jak oceniasz salon?
Serdecznie pozdrawiam i pisz dalej i wysylaj dalej zdjecia!!!
My ruszamy z budowa prawdopodobnie we wrzesniu-tez bede staral sie wysylac jak najwiecej zdjec na serwer
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

Witam. Rzeczywiscie dodalismy do domu piwnice, ktora jest pod salonem i jadalnia. Dlatego nalezalo utworzyc normalna klatke schodowa, wybudowac przy niej sciany. Zrezygnowalismy z okna w spizarce, a okno w kuchni wg projektu powinno byc tak duze jak w salonie i jadalni, wiec nie byloby mozliwosci umieszczenia pod nim blatu /zaczyna sie pol metra nad podloga/. Z pomieszczenia nad garazem wykroilismy pralnie, dodajac okno dachowe - pomieszczenie gospodarcze obok garazu jest dosyc male i nie nadaje sie do pelnienia kilku funkcji /kotlowni, pralni i skladziku/. Poza tym chcielismy miec pralnie tam, gdzie sa lazienki, sypialnie i garderoby, by nie biegac z praniem po schodach oraz rownoczesnie w tym samym pomieszczeniu suszarnie i prasowalnie. Nie wybudowalismy takze scianki w duzej lazience odgradzajacej ja od jakiejs takiej pustej przestrzeni, przez co lazienka znacznie sie powiekszyla. Powiekszylismy takze sypialnie rodzicow kosztem garderoby /o ok.0,5m/, ktora i tak jest nadal duza. Dodalismy takze jeden pustak do wysokosci na pietrze, przez co zwiekszyla sie powierzchnia uzytkowa.
artort
Majsterkowicz
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2010, 22:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: artort »

Odpowiem jeszcze na pytania dotyczace kuchni i salonu. Kuchnia nie jest wcale wielka, ale to zalezy, czego sie oczekuje. Salon, jak na moj gust, jest przestronny, jasny i ustawny. Tutaj podobaja mi sie te wielkie okna. Gdy zaczniemy wstawiac meble, wtedy moze okaze sie wiecej. Na pewno napiszemy.
rado
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: rado »

To może ja zadam jeszcze jedno pytanko które mnie nurtuje jaki jest koszt budowy "naszego" Kadeta do stanu surowego otwartego?
przemekad
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kadet

Post autor: przemekad »

Witam serdecznie
Jeszcze raz dziekuje Artort'owi za zdjecia i swoje propozycje zmian w projekcie. Bedziesz mial naprawde piekny dom!!!
Mam jeszcze jedno pytanie- co sadzisz o szerokosci i dlugosci garazu. Ciezko sobie go tak do konca wyobrazic, jak nie widzi sie w nim 2 samochodow. Czy garaz nie jest za waski? Moze warto byloby go nico poszerzyc, zwlaszcza ze garaz to przeciez rowniez miejsce na przechowywanie np.opon czy rowerow oraz innego ustrojstwa potrzebnego (i niepotrzebnego) do samochodow.
A...no i jeszcze jedno. W jaki sposob podzieliles strych na strych i pralnie? W poprzek? Pol na pol? Nie wyszly 2 kiszkowate pomieszczenia? A co z oknami-dodales jeszcze jedno?
Coz... mamy mase pytan do Ciebie. Nic dziwnego, jestes pierwszym z posrod nas (primus inter pares ;))) i najbardziej zaawansowany, a przeciez wszyscy budujemy (lub mamy zamiar budowac) nasz "wspolny" dom i dobrze byloby miec pojecie przed budowa na co sie porywamy. Dlatego bardzo Cie prosze- zamiesc jeszcze wiecej zdjec, zwlaszcza poddasza. Jest to miejsce ograniczone skosami i naprawde ciezko sobie tak do konca wyobrazic jak wyglada pokoj, nie widzac go. Takze buduj szczesliwie i szybko i pokazuj nam postepy!!!
Serdecznie pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości