Okulary

Luźne gadki na dowolne tematy :) Moderacja tylko w zakresie spamu i wulgaryzmów!
mirm
Murarz
Posty: 67
Rejestracja: 07 wrz 2017, 08:36

Re: Okulary

Post autor: mirm »

Czy ja wiem czy mnie przeraziło? Mam wadę wzroku ale zacząłem mieć już jak chodziłem do gimnazjum a byłem wtedy w wieku, w którym nie przejmowałem się takimi rzeczami. Poza tym znałem bardzo wiele osób z wadą wzrok, nie byłem tutaj jedyny. Obecnie noszze albo okulary albo soczewki, wolę jednak ostatnio soczewki z uwagi na to, ze jest mi w nich wygodniej. Okulary nakładam głównie wieczorami do ogladania telewizji, albo jak mnie bolą oczy

W celu doboru okularów polecam wybrać się do dobrego optyka. Najlepiej do takiego, który ma opcję wykonania badania wzroku w gabinecie.

Polecam osobiście Aurum w Katowicach aurum-optics.pl/salon-staromiejska-katowice
Rejk
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:09
Kontakt:

Re: Okulary

Post autor: Rejk »

Malmo pisze: 01 cze 2019, 19:52 Czy to że zaczęliście chodzić do okulisty bo zepsuł się wasz wzrok to jakoś was przeraziło? Ja zawsze dobrze widziaałam a teraz fakt ze mam nosić okulary jest trudny do zaakceptowania...
Jak zaczął mi się psuć wzrok miałem jakies 14 lat tak wiec nie przerażało mnie to zbytnio szczególnie, ze wiele osob w mojej klasie nosiło okulary. Tak więc nie byłem jedyny, który takie okulary nosił.

Wiadomo, ze fajnie jakbym tej wady nie miał ale nie zawsze ma sie to się chce tak wiec czasami po prostu trzeba zaakceptować sytuację ;) Raz na jakiś czas jednak warto jest wybrać się do okulisty w celu dobrania odpowiednich szkieł. Nieodpowiednie szkla mogą wadę powiększać.
Poza tym jeśli pracujecie przed komputerem, polecam okulary ze szkłami z antyrefleksem. W dobrej cenie kupisz w Trendy Optitians
Ostatnio zmieniony 27 maja 2020, 11:19 przez Rejk, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciasteczkowa
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2019, 11:10

Re: Okulary

Post autor: Ciasteczkowa »

Na początku jak miałam szklane okulary to rzeczywiście był to problem - dużo ważyły i nie były wygodne. Odkąd mam plastikowe "szkiełka" jest spoko.
Andrzejj
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 15 wrz 2017, 06:57
Kontakt:

Re: Okulary

Post autor: Andrzejj »

Sam niestety ale z wiekiem zauważyłem, ze zdecydowanie gorzej widzę z bliska. Tak wiec zdecydowałem się na kupienie sobie okularów do czytania.

Dobrze jest wybrać się na pewno do salonu, w którym bęzie możliwość wykonania badania wzroku i na tej podstawie dobrać sobie okulary. Od siebie daję namiar na siec salonów w Podkarpackim:
https://hasztagoptykwawrzon.pl/badanie-wzroku/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości